Įvadas 3 1 Fizinė negalĖ ir pagalbinių technologijų sprendimai 5



Yüklə 234,24 Kb.
səhifə1/7
tarix25.03.2017
ölçüsü234,24 Kb.
#12652
  1   2   3   4   5   6   7


Pagalbinių technologijų

POVEIKIO stiprinimas

Fizinės negalės

TURINYS



Įvadas 3

1 Fizinė negalĖ ir PAGALBINIŲ TECHNOLOGIJŲ sprendimai 5

0.1 Įvadas 5

1.2 Fizinė negalė 5

1.3 Fizinės negalės požymiai 10

1.4 Poveikis 15

1.5 Pagalbinės technologijos fizinei negalei 17

1.6 Būnant pagalbinių technologijų tarpininku 27

2 Nepastebėti poreikiai 32

2.1 Namuose 32

2.2  Medicininės konsultacijos metu 37

2.3     Ligoninėje 39

3 NUORODOS 42

4 Specialiųjų terminų Žodynas 44

5 PAPILDOMA medžiaga 46



    Įvadas


Šis modulis sutelkia dėmesį į poveikio technologijas, kurios gali padėti žmonėms su fizine negale.
Modulis prasideda fizinių negalių ir pagalbinių technologijų (PT; angl.: Assistive Technologies (AT)) rūšių apžvalga, kaip PT gali būti prieinamos, tiems, kuriems jos yra reikalingos.
Toliau galima sužinoti, kaip sveikatos ir socialinės tarnybos darbuotojai įvairiais atvejais gali atpažinti nepastebėtus žmonių su fizine negalia pagalbinių technologijų poreikius.
Pagrindiniai informacijos tikslai

Modulio pabaigoje turėsite galimybę suprasti:



  • kai kurių pagrindinių fizinių negalių laipsnį ir pasekmes;

  • platų, šiuo metu prieinamą fizinių negalių srityje, poveikio technologijų spektrą;

  • kaip žmonės su fizine negale įsisavina (arba neturi galimybių įsisavinti) jiems reikalingos poveikio technologijos;

  • sveikatos ir socialinės tarnybos personalo vaidmens svarbą, užtikrinant adekvatų žmogaus poreikių tenkinimą.


Specifiniai informacijos tikslai

Jums bus detaliai pavaizduotas sveikatos ir socialinių paslaugų personalo kaip pagalbinių technologijų tarpininko (PTT; angl.: Assistive Technology Intermediaries (ATIs)) vaidmuo, atliekamas trijų klientų aplinkoje, kurioje yra su fizine negalia susijusių problemų, ir nėra nustatyto atitinkamo pagalbinių technologijų poreikio:



  • namų aplinkoje (pavyzdžiui, bendruomenėje dirbančios seselės apsilankymas arba pagalba namuose);

  • bendroje medicininėje konsultacijoje (pavyzdžiui, lankantis pas šeimos gydytoją);

  • ligoninėje (pavyzdžiui, gydantis stacionare arba ambulatoriškai).


Pagalbinių technologijų tarpininkai
Atgaivinsime jūsų atmintį nuo įžanginio modulio.

Pagalbinių technologijų tarpininkas yra sveikatos ir socialinės tarnybos profesionalus darbuotojas, kuris nebūdamas pagalbinių technologijų specialistu, garantuoja, kad jo klientai, jei yra reikalinga, įgyja šias technologijas. Būti pagalbinių technologijų tarpininku - reiškia stebėti, kur poreikiai yra nepatenkinami dėl invalidumo ar dėl su amžiumi susijusių funkcinių problemų, ir imtis atitinkamų veiksmų, kai tokie poreikiai yra nustatyti.

Pagalbinių technologijų tarpininkas veikia tiesiogiai arba teikia pagalbą žmonėms, patiems įsigyjant pagalbines technologijas, nukreipdamas juos pas gydantį terapeutą ar kitą pagalbinių technologijų specialistą. Visi sveikatos ir socialinės rūpybos darbuotojai dirbantys su neįgaliais ar senais žmonėmis turi mokėti veikti kaip pagalbinių technologijų tarpininkai.
Pagal šį modulį Jūs visur stebėsite Elenos atvejį.



Elena

Elena O“Keefe yra 65m moteris, kuri gyvena viena. Ji kovoja su artritu nuo 30m. Ligai progresuojant, Elena išėjo į pensiją anksčiau-1982 m. Tuomet, pakeitus sąnarį, jos būklė truputį pagerėjo.
Nežiūrint į tai, Elena yra viena iš nedaugelio artritu sergančių pacientų, kuriems yra reikalingas, ar kurie naudoja invalido vežimėlį. Vežimėliu naudotis Eleną įtikino jos brolis, teigdamas, jog būtų gera mintis juo naudotis, tad kai Elena pamatė elektrinį invalido vežimėlį, pamanė, jog tai būtų visai šaunu. Jos sprendimas naudotis invalidų vežimėliu ją išlaisvino. Dabar ji tapo labiau nepriklausoma. Ji gali judėti bute ir vykti į netoli esančias parduotuves apsipirkti.


    1 Fizinė negalĖ ir PAGALBINIŲ TECHNOLOGIJŲ sprendimai

    1. Įvadas

Sveikatos ir socialinės rūpybos progreso dėka, taip pat pagalbinių technologijų produktų ir paslaugų tinkamumo, fizinė negalė neapriboja neįgalių žmonių kasdieninio gyvenimo ir gerbūvio, kaip buvo paskutiniuosius keletą dešimtmečių. Šiandien žmonės su negale gali būti labiau nepriklausomi su pagalbinių technologijų įrenginių, tokių kaip pagalbinė lazda su kabliu , vaikštynė su ratukais ir krepšiu ir labiau sudėtingų sistemų, tokių kaip aplinkos valdymo blokai, elektroniniai invalidų vežimėliai, manipuliatoriumi valdomi automobiliai, pagalba.

Šalia šių progresyvių techninių įrengimų yra nesuskaičiuojama daugybė sąlyginai paprastos ir pigios įrangos, padedančios kasdieniniame gyvenime žmogui su nedidele fizine negale. Tačiau technologija negali padėti žmonėms, kurie nežino apie šiuos prietaisus. Todėl labai svarbu, kad kiekvienas, dirbantis sveikatos ir socialinės rūpybos darbuotojas žinotų apie pagalbinių technologijų prieinamumą ir informuotų apie tai savo klientus.

Kaip socialinis darbuotojas, dirbantis pilną ar nepilną darbo dieną, Jūs turite užimti esminį vaidmenį, padėdami asmeniui su fizine negale, kad būtų išlaikyta ir pagerinta jo gyvenimo kokybė ir nepriklausomybė. Daugelio žmonių su fizine negale progresas yra lėtas. Todėl svarbu, kad Jūs pastebėtumėte ženklus, kurie rodo, kad Jūsų klientas turi fizinių sunkumų, kuriuos gali išspręsti PT arba sveikatos ir socialinės paramos tarnybos.




      Yüklə 234,24 Kb.

      Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin