9 Mart, Şənbə 19: 00 Heydər Əliyev Mərkəzi



Yüklə 158.63 Kb.
tarix26.02.2017
ölçüsü158.63 Kb.
9

Mart, Şənbə



прямая соединительная линия 1
19:00 Heydər Əliyev Mərkəzi

(Heydər Əliyev pr. 1)
“Muğam Aləmi” III Beynəlxalq Muğam Festivalının

təntənəli açılışı

Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Azərbaycan Dövlət Rəqs Ansamblı

Qədim Musiqi Alətləri Ansamblı

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı
Dirijorlar:

Fəxrəddin Kərimov

Ağaverdi Paşayev
Solistlər:

Təyyar Bayramov

Səbuhi İbayev

İlkin Əhmədov

Elnur Zeynalov

Arzu Əliyeva

Vüsalə Musayeva

Afaq Abbasova

Fərid Əliyev

Simarəİmanova

Babək Niftəliyev

Səbinə Ərəbli

Güllü Muradova

Şahin Növrəsli



1прямая соединительная линия 90 Mart, Bazar


19:00 Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

(Nizami küç. 95)
Fikrət Əmirov “Min bir gecə” baleti

Quruluşçu baletmeyster: Nailə Nəzirova

Dirijor:Eyyub Quliyev
прямая соединительная линия 41



15:00 Lənkəran Dövlət Dram Teatrı

(Qala Xiyabanı küç. 14)
Festivalın açılışı

Üzeyir Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” operası

Konsertifası

Qara Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor:Teymur Göyçayev

Solistlər:

Mənsum İbrahimov

Aygün Bayramova

Elçin Həşimov

Elnur Əhmədov

прямая соединительная линия 291

15:00 Naxçıvan Dövlət Musiqili Dram Teatrı

(Heydər Əliyev pr. 26)
Festivalın açılışı

Naxçıvan muğam ifaçılarının konserti



прямая соединительная линия 47
12:00 Mədəniyyət Mərkəzi

(N.Nərimanov küç. 80)
Festivalın açılışı

Şamaxı musiqi kollektivlərinin konserti



1прямая соединительная линия 151 Mart, Bazar ertəsi


19:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
Özhalmukamı”

“Beautiful girls” qrupu (Çin)

Ayibahati Kuerban

Maierhaba Nuermaimaiti

Gulinair Nuer

Gulinişa Aihemaiti

Ayiksianmu Yimuranmuzi

Goharguli Vuşer


Ustaddan şagirdə” muğam məclisi

Mələkxanım Əyyubova (Azərbaycan)

Aqil Məlikov

Möhlət Müslümov

Fəxrəddin Dadaşov

Nizami Allahverdiyev

Ramin Abdullayev

Kamilə Nəbiyeva

Arif Hüseynov

Qızılgül Babayeva

Gülnar Qüdrətli

Məftun Səfərli

Ağaniftulla Məmmədli

Mirpaşa Şükürov

Əli Hacıyev

Günay İmamverdiyeva


21:00 Bakı Caz Mərkəzi

(R.Behbudov küç. 19)
Etno-caz konserti

Etibar Əsədli

Rüstəm Zeynallı

Ruslan Hüseynov

Elvin Bəşirov

Tofiq Cabbarov

Rafael Əliyev

прямая соединительная линия 6




15:00 Qarabağ Muğam Mərkəzi

(F.Əlizadə küç. 16)
Zərbi muğamlar və təsniflər” konserti

Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğıalətləri orkestri



Dirijor: Ağaverdi Paşayev

Solistlər:

Simarə İmanova

Səbuhi İbayev

Nəzər Bəylərov

Gülay Qədirova

прямая соединительная линия 35

11:00 Mədəniyyət Evi

(E.Qələmçəli küç. 4)
Festivalın açılışı

Ağstafa muğam ifaçılarının konserti



прямая соединительная линия 14

17:00 Gəncə Dövlət Dram Teatrı

(M.A.Abbaszadə küç. 54)
Festivalın açılışı

Yeddi muğam dünyasına səyahət” konserti



Solistlər:

Şahin Mirzəyev

Məmməd Mirzəyev

Sevil Sarıyeva

Anar Quliyev

прямая соединительная линия 59
12:00 Mərkəzi Mədəniyyət Evi

(G.Şıxbalaoğlu küç. 14)
Festivalın açılışı

Ustaddan şagirdə” muğam konserti

Uşaq musiqi məktəbinin muğam şöbəsinin müəllim və

şagirdlərinin konserti



1прямая соединительная линия 22 Mart, Çərşənbə axşamı



11:00 Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi

(H.Z.Tağıyev küç. 4)
Azərbaycan muğamlarında və Şərqin oxşar ənənəvi janrlarında musiqi alətlərinin rolu”

Beynəlxalq Elmi Simpoziumun açılışı və iclasları



18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
Yaxın Şərqdən salamlar...(Greetings from Middle East...)

Lotvi Buşnak (Tunis)

Jqonda Munir

Taufik Jqonda

Abdelhakim Belqaid

Mabruk Hammadi


“Rast” muğamı

Zabit Nəbizadə, Mirələm Mirələmov (Azərbaycan)

Əli Əsgər Məmmədov

Xəyyam Məmmədov

Ramin Abdullayev

Abuzər Güləliyev



прямая соединительная линия 299




11:00 Qarabağ Muğam Mərkəzi

(F.Əlizadə küç. 16)
Ustaddan şagirdə” muğam konserti

Ağcabədi uşaq musiqi məktəblərinin muğam şöbələrinin

müəllim və şagirdlərinin konserti

прямая соединительная линия 44


15:00 Gəncə Dövlət Dram Teatrı

(M.A.Abbaszadə küç. 54)
Özhalmukamı”

“Beautiful girls” qrupu (Çin)

Ayibahati Kuerban

Maierhaba Nuermaimaiti

Gulinair Nuer

Gulinişa Aihemaiti

Ayiksianmu Yimuranmuzi

Goharguli Vuşer




Üzeyir Hacıbəyli “Leyli və Məcnun” operası

Konsertifası

Qara Qarayev adına Azərbaycan Dövlət Kamera Orkestri

Dirijor:Teymur Göyçayev

Solistlər:

İlkin Əhmədov

Vüsalə Musayeva

Elçin Həşimov

Elnur Əhmədov

прямая соединительная линия 63
18:00 Qafqaz Resort Hotel, Kamera Musiqisi Zalı
Festivalın açılışı

Qəbələ musiqi kollektivlərinin konserti


прямая соединительная линия 5

11:00 Heydər Əliyev Mərkəzi

(Ş.Axundov küç. 10)
Ustaddan şagirdə” muğam məclisi

Lənkəran uşaq musiqi məktəblərinin muğam şöbələrinin

müəllim və şagirdlərinin konserti
прямая соединительная линия 293

12:00 Naxçıvan Konservatoriyasının konsert zalı

(Universitet şəhərciyi)
Ustaddan şagirdə” muğam məclisi

1прямая соединительная линия 123 mart, Çərşənbə


10:00 Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

(Xaqani küç. 27)

Beynəlxalq Elmi Simpoziumun iclasları


18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
“Şaşmakom”

Munojat Yolçiyeva (Özbəkistan)

Şuxrat Razzakov

Axmatjon Dadayev

Dilfuzaxon Xaydarova

Xocimurad Safarov

İbrohimcon Qaniyev
Şur”muğamı

Mənsum İbrahimov, Təyyar Bayramov (Azərbaycan)

Elçin Həşimov

Elnur Əhmədov

Təranə Əliyeva

Kamran Kərimov

Qalib Həşimov

Coşqun Sadıqov

Nizami Allahverdiyev
21.00 Bakı Caz Mərkəzi

(R.Behbudov küç. 19)



Etno caz konserti

Cəmil Əmirov

Mircavad Cəfərov

Tofiq Cabbarov

Ruslan Hüseynov

Elvin Bəşirov

Coşqun Sadıqov

прямая соединительная линия 46




15.00 Heydər Əliyev Muzey Mərkəzi

(H.Arif küç. 1)
“Özhalmukamı”

“Beautiful girls” qrupu(Çin)

Ayibahati Kuerban

Maierhaba Nuermaimaiti

Gulinair Nuer

Gulinişa Aihemaiti

Ayiksianmu Yimuranmuzi

Goharguli Vuşer



“Segah”

Ehtiram Hüseynov, Almaz Orucova (Azərbaycan)

Sahib Paşazadə

Toğrul Əsədullayev

Elvin Cəbrayılov

Mehman Nuriyev

Çinarə Mütəllibova

1прямая соединительная линия 184 mart, Cümə axşamı


10:00 Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

(Xaqani küç. 27)
Beynəlxalq Elmi Simpoziumun iclasları
18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
Moval”

Abdesselam Bajedub (Mərakeş)

“Chabab Al Andalouss”qrupu

Baha Ronda

Xalid Frej

Muhammed Fehd Ronda

Taha Piro

Mohammed Amine Debbi


“Zabul Segah” muğamı

Arif Babayev, Babək Niftəliyev (Azərbaycan)

Ələkbər Ələkbərov

Elşən Mansurov

Amil Mustafayev

Şirzad Fətəliyev


19:00 Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

(Nizami küç. 95)
Üzeyir Hacıbəyli “Əsli və Kərəm” operası

Quruluşçu-rejissor: Hafiz Quliyev



Dirijor: Sevil Hacıyeva

Başrollarda: İlkin Əhmədov, Vüsalə Musayeva
21:00 Bakı Caz Mərkəzi

(R.Behbudov küç. 19)
Etno-caz konserti

Salman Qəmbərov

Emil Həsənov

Vaqif Əliyev


прямая соединительная линия 23

14:00 Z.Qayıbov adına 5 saylı Gəncə şəhər musiqi məktəbinin zalı

(N.Nərimanov küç. 16)
Ustaddan şagirdə” muğam məclisi

Gəncə şəhər 4 və 5 saylı uşaq musiqi məktəblərinin,

Q.Hüseynli adına Gəncə musiqi kollecinin muğam şöbələrinin müəllim və şagirdlərinin konserti
прямая соединительная линия 48



15:00 Mədəniyyət Mərkəzi

(N.Nərimanov küç. 80)
“Mahur Hindi” muğamı

Gülyaz Məmmədova, Kamilə Nəbiyeva

Mehman Mikayılov

Cahandar Mikayılov

Bəhruz Cavadov

Adil Mansurov



1прямая соединительная линия 215 mart, Cümə


10:00 Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqı

(Xaqani küç. 27)
Beynəlxalq Elmi Simpoziumun iclasları
10:00 Kameravə Orqan Musiqisi Zalı

(28 may küç. 17)
III Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsinin açılışı

Solo və instrumental muğam ifaları üzrə dinləmələr


15:00 İçəri Şəhər, Muğam Klub

(H.Rzayeva küç. 9)
“Azərbaycan muğamının dostları”

Görüş-konsert


Cefri Verbok (ABŞ)
Turasu Libya Makam”qrupu (Liviya)

Məhəmmədəl-Zərruqəl-Mədhun

Bəhlul Səid Əbu-Arqub

Əbdürrəzzaq Əhmədəl-Fəhd

Hişəm Məhəmmədəl-Bəkkəy

Adil Səlim Şəxtur

Mahmud Muxtar Mətuq
Ozodaxon Aşurova(Tacikistan)

SirojiddinJurayev


ElzaSeyidcahan(Azərbaycan)

18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
“Dəstgah”

Parvaz Homay (İran)

Sahab Torbati

Alireza Mehdizadeh

EsfandiarŞahmir

Mahmud Nozari

Nima Delnavazi

Parsa Ehteşami


Çahargah”muğamı

Firuz Səxavət, Arzu Əliyeva (Azərbaycan)

Əliağa Sədiyev

Elnur Mikayılov

Kamran Kərimov

Şirzad Fətəliyev

Çinarə Mütəllibova

Nizami Allahverdiyev

Şəhriyar İmanov

19:00 Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küç. 2)
Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestri

Azərbaycan Dövlət Xor Kapellası

Dirijor: Roberto Gianola (İtaliya)

Solist: Bəyimxanım Vəliyeva (Azərbaycan)
21:00 Bakı Caz Mərkəzi

(R.Behbudov küç. 19)
Etno-cazkonserti

Elçin Şirinov

Mircavad Cəfərov

Teyyub Aslanov

Coşqun Sadıqov

Kamran Kərimov

Elvin Bəşirov

Səlim Məmmədov



прямая соединительная линия 289

11:00 2 saylı orta məktəbin akt zalı

(İ.Qutqaşınlı küç. 187)
Ustaddan şagirdə” muğam məclisi

Qəbələ şəhər uşaq musiqi məktəblərinin muğam şöbələrinin

müəllim və şagirdlərinin konserti
прямая соединительная линия 50



14:00 Mərkəzi Mədəniyyət Evi

(G.Şıxbalaoğlu küç. 14)
“Mirzə Hüseyn Segahı” muğamı

Elnur Zeynalov, Nigar Şabanova

Altay Niftəliyev

Araz Ağaverdiyev

Abbas Səfərov

Mehman Nuriyev

Xədicə Həsənova

Şəfa Kərimov



1прямая соединительная линия 246 mart, Şənbə


10:00 Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

(28 may küç. 17)
III Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsi.

Solo və instrumental muğam ifaları üzrə dinləmələr


18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
“Maqamruhu” (“Maqâm's soul”)

Aişə Reduan (Misir)

HabibYammine

Nabil Abdmuleh

Salah el Din Sayed-Refeat Muhamed
“Bayatı-Şiraz” muğamı

Alim Qasımov, Fərqanə Qasımova (Azərbaycan)

Zəki Vəliyev

Rauf İslamov

Rafael Əsgərov

Cavidan Nəbiyev


19:00 Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

(Nizami küç. 95)
Qara Qarayev “Yeddi gözəl” baleti

Quruluşçu-baletmeyster: Vasili Medvedev



Dirijor:Cavanşi rCəfərov
21:00 Bakı Caz Mərkəzi

(R.Behbudov küç. 19)
Etno-cazkonserti

Əfqan Rəsul

Gennadi Qasiyev

Ruslan Hüseynov

Tofiq Cabbarov

прямая соединительная линия 52



15:00 Heydər Əliyev Sarayı

(Heydər Əliyev pr. 1)
“Turasu Libya Makam”qrupu (Liviya)

Məhəmmədəl-Zərruqəl-Mədhun

Bəhlul Səid Əbu-Arqub

Əbdürrəzzaq Əhmədəl-Fəhd

Hişəm Məhəmmədəl-Bəkkəy

Adil Səlim Şəxtur

Mahmud Muxtar Mətuq

1прямая соединительная линия 307 mart, Bazar


10:00 Kameravə Orqan Musiqisi Zalı

(28 may küç. 17)
III Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsi.

Solo və instrumental muğam ifaları üzrə dinləmələr


18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
“Raag Kafi”

Meta Pandit (Hindistan)

Gyan Sinğ

Murad Ali

Dharam Nat Misra

Abha Pandit


“Şüştər” muğamı

Nuriyyə Hüseynova, Rəvanə Ərəbova (Azərbaycan)

Valeh Rəhimov

Munis Şərifov

Təranə Əliyeva

Əli Əliyev

Coşqun Sadıqov

Azad Yusubov


прямая соединительная линия 301

15:00 Qarabağ Muğam Mərkəzi

(F.Əlizadə küç. 16)
Festivalın bağlanışı

Ağcabədi musiqi kollektivlərinin və muğam ifaçılarının konserti


прямая соединительная линия 42

11:00 Mədəniyyət Evi

(E.Qələmçəli küç. 4)
Festivalın bağlanışı

Ustaddan şagirdə” muğam konserti

H.Arif adına uşaq musiqi məktəbinin muğam şöbəsinin

müəllim və şagirdlərinin konserti



прямая соединительная линия 29

14:00 Gəncə Dövlət Dram Teatrı

(M.A.Abbaszadə küç. 54)
Festivalın bağlanışı

Göy-Göl” Mahnı və Rəqs ansamblının konserti



Solistlər:

Şahnaz Haşımova

Mehparə Cəfərova

Anar Quliyev

Məmməd Mirzəyev
прямая соединительная линия 3



15:00 Mədəniyyət Mərkəzi

(28 may küç. 40)
Festivalın bağlanışı

Üzeyir Hacıbəyli “Əsli və Kərəm” operası

Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrı

Konsert ifası

Dirijor: Sevil Hacıyeva

Solistlər:

İlkin Əhmədov

Vüsalə Musayeva

прямая соединительная линия 7
15:00 Heydər Əliyev Mərkəzi

(Ş.Axundov küç. 10)

Festivalın bağlanışı

Lənkəran musiqi kollektivlərinin konserti


прямая соединительная линия 51
12:00 Mədəniyyət Mərkəzi

(N.Nərimanov küç. 80)
Festivalın bağlanışı

Ustaddan şagirdə” muğam konserti

H.Məmmədov adına uşaq musiqi məktəbi və İ.Nəsimi adına

uşaq incəsənət məktəbinin muğam şöbələrinin müəllim və şagirdlərinin konserti



прямая соединительная линия 61
12:00 Mərkəzi Mədəniyyət Evi

(G.Şıxbalaoğlu küç. 14)
Festivalın bağlanışı

Şirvan musiqi kollektivlərinin konserti



1прямая соединительная линия 278 mart, Bazar ertəsi


10:00 Kamera və Orqan Musiqisi Zalı

(28 may küç. 17)
III Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsi

Solo və instrumental muğam ifaları üzrə dinləmələr


14:00 III Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsinin nəticələrinin elan olunması
18:00 Beynəlxalq Muğam Mərkəzi

(Neftçilər pr. 9)
“BozlakveSemah”

“Anadolunun səsləri” ansamblı (Türkiyə)

Misirli Əhməd

İsmayıl Altunsaray

Cafer Nazlıbaş

Neyzen Murat Berber


“Hümayun” muğamı

Nəzakət Teymurova, Vəfa Vəzirova (Azərbaycan)

Əliağa Sədiyev

Elnur Mikayılov

Kamran Kərimov

Şirzad Fətəliyev

Çinarə Mütəllibova

Şəhriyar İmanov

Eyvaz Həşimov

Hüsaməddin Əzizov

Nizami Allahverdiyev

Qalib Həşimov


20:00 Heydər Əliyev Sarayı

(Bülbül pr. 35)
Flamenko - “DİSEN Dİ ME”

Xoakin Kortes (İspaniya)


прямая соединительная линия 295

15:00 Naxçıvan Dövlət Musiqili Dram Teatrı

(Heydər Əliyevpr. 26)
Festivalın bağlanışı

Naxçıvan Filarmoniyası kollektivlərinin və muğam

ifaçılarının konserti

1прямая соединительная линия 339 mart, Çərşənbə axşamı


11:00 Dənizkənarı Milli Park

Novruz Bayramı şənlikləri
19:00 Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

(İstiqlaliyyət küç. 2)
“Muğam Aləmi” III Beynəlxalq Muğam Festivalının

təntənəli bağlanışı

III Beynəlxalq Muğam müsabiqəsi qaliblərinin

mükafatlandırılması və Qala konsert
Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri

Dirijor: Ağaverdi Paşayev

Solistlər:

Mənsum İbrahimov



Aygün Bayramova

Beynəlxalq Muğam Müsabiqələrinin qalibləri və laureatları


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə