Rosalina Berazaín Iturralde



Yüklə 2,72 Mb.
Pdf görüntüsü
səhifə7/17
tarix01.08.2017
ölçüsü2,72 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   17

 

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 MXSS 


 BG 


 

 (5) 


Senna ligustrina var. turquinoi 

(Britton) A. Barreto & Yakovlev

 ! 

 

 (E) 


 

 VU 


 

 MM 


 BN 


 

 (5) 


L

EGUMINOSAE

 (F

ABOIDEAE


)

Aeschynomene filosa Mart.

 EN 


 

 SN 


 

 (1) 


Aeschynomene virginica 

(L.) Britton, Sterns & Poggenb.

 EN 

 

 BG 


 CA 


 VS 


 

 (1) 


Ateleia salicifolia Mohlenbr.

 EN 


 

B2ab(iii)



 

 BSdMe 


 

 (13) 


Behaimia cubensis Griseb.  ! 

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab(ii,iii,iv,v)



 

 BSdMe 


 BSiMi 


 MXC 


 

 (13) 


Belairia parvifoliola Britton

 (E) 


 

 VU 


 

A4c


 

 BSiMi 


 MXC 


 

 (13) 


Bembicidium cubense Rydb.

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 

 (5) 


Crotalaria urbaniana Senn

 (E) 


 

 EX 


 

 BSdMe 


 

 (5) 


Erythrina acunae Borhidi

 (E) 


 

 VU 


 

 BSdMe 


 

 (5) 


Erythrina elenae R. A Howard & W. R. Briggs

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii); C2a(i)



 

 BSdMe 


 BSiMi 


 

 (13) 


Galactia acuneana Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 MXC 


 BSiMi 


 

 (5) 


Galactia herradurensis Urb.

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 

 (5) 


Galactia isopoda Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 BP 


 BSdMe 


 

 (5) 


Galactia jenningsii Britton

 (E) 


 

 EN 


 

 BP 


 

 (5) 


Harpalyce acunae Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 MXSS 


 

 (5) 


Harpalyce angustiflora León & Alain

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 MXSS 


 

 (5) 


Harpalyce baracoensis Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 MXSS 


 

 (5) 


Harpalyce borhidii O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 MXSS 


 BP 


 

 (5) 


Harpalyce flexuosa 

León & Alain ex Borhidi & O. Muñiz

 (E) 

 

 VU 


 

 BSiMi 


 

 (5) 


Harpalyce foliosa Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 

 (5) 


Harpalyce macrocarpa Britton & P. Wilson

 (E) 


 

 CR 


 

B2abcde; C2a; D



 

 BG 


 

 (7) 


Harpalyce maisiana León & Alain

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii)



 

 MXC 


 SN 


 

 (13) 


Harpalyce moana Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 MXSS 


 

 (5) 


Indigofera cubensis Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 BSdMe 


 

 (5) 


Indigofera guatimalensis 

Moc. & Sessé ex Prain & Baker f.

 EN 

 

 MXC 


 

 (1) 


Sophora polyphylla Urb.

 (E) 


 

 VU 


 

 MXC 


 BSiMi 


 

 (5) 


Harpalyce macrocarpa

34 / Lista roja de la flora vascular cubana

Vicia acutifolia Elliott

 CR 


 

BC, 


 BSiMi 

 

 (12) 


L

EGUMINOSAE

 (M

IMOSOIDEAE



)

Abarema glauca (Urb.) Barneby & J. W. Grimes  ! 

 VU 


 

A4cd


 

 BSdMe 


 

 (13) 


Abarema maestrensis (Urb.) Bässler

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(i,ii,iii)+2ab(i,ii,iii,iv,v)



 

 BPM 


 

 (11) 


Acacia belairioides Urb.

 (E) 


 

 CR 


 

B1b(iii,iv)c(ii); C1



 

 MXSS 


 

 (9) 


Acacia bucheri Vict.

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab(iii)



 

 MXSS 


 BSiMi 


 

 (13) 


Acacia cowelli (Britton & Rose) León

 (E) 


 

 VU 


 

 MXC 


 

 (5) 


Acacia cupeyensis León  ! 

 (E) 


 

 EN 


 

 MXC 


 

 (5) 


Acacia daemon Ekman & Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab


 

 MXES 


 

 (9) 


Acacia polypyrigenes Greenm.

 (E) 


 

 EN 


 

 BSdMe 


 

 (5) 


Acacia roigii León

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,iii,v)+2ab(ii,iii,v); D



 

 MXC 


 

 (13) 


Acacia zapatensis Urb. & Ekman

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(iii)



 

 MXC 


 

 (13) 


Albizia cubana Britton & P. Wilson  ! 

 (E) 


 

 EN 


 

A4cd


 

 BSiMi 


 

 (13) 


Mimosa apleura Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 MXES 


 

 (5) 


Mimosa asperata L.  ! 

 EN 


 

 BG 


 HC 


 

 (5) 


Pseudoalbizzia berteriana 

(Balb. ex DC.) Britton & Rose

 VU 

 

A4cd


 

 BSiMi 


 

 (13) 


L

ENTIBULARIACEAE



Pinguicula albida C. Wright ex Griseb.

 (E) 


 

 CR 


 

B2a


 

 BG 


 BP 


 MXES 


 

 (9) 


Pinguicula benedicta Barnhart

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(i,ii,iii,iv,v); C1+2a(i)



 

 BPM 


 BN 


 

 (11) 


Pinguicula cubensis Urquiola & Casper

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,v)c(ii,v)+2ab(ii,v)c(ii,v)



 

 BG 


 

 (11) 


Pinguicula filifolia C. Wright ex Griseb.

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,iii,v)c(ii,iii,v)+ 2ab(ii,iii,v)c(ii,iii,v)



 

 

CA 



 

 (11) 


Pinguicula jackii Barnhart

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,iii,v)+2ab(ii,iii,v); C2a(i,ii); D1

 BSdMe 

 

 (11) 


Pinguicula lignicola Barnhart

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,iii,v); C1



 

 BPM 


 

 (11) 


Utricularia breviscapa C. Wright ex Griseb.

 CR 


 

A2c; B1ab(iii,iv,v)+2ab(iii,iv,v); C2a(i); D1



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia gibba L.

 EN 


 

B2ab(i,ii,iv,v)



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia hydrocarpa Vahl

 CR 


 

B1ab(iii,iv,v)+2ab(iii,iv,v); C2a(i); D1



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia incisa (A. Rich.) Alain

 (E) 


 

 CR 


 

A2c; B2ab(i,ii,iii,iv,v); C1+2a(i,ii); D1



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia olivacea C. Wright ex Griseb.

 CR 


 

A4c; B1ab(i,ii,iv,v)+2ab(iii,iv,v); C1+2a(i,ii); D1



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia purpurea Walter

 CR 


 

B2ab(i,ii,iv,v); C1+2a(i); D1



 

 CA 


 

 (11) 


Utricularia resupinata Greene ex Hitchc.

 CR 


 

B2ab(i,ii,iv,v)c(iii,iv,v); C1+2a(i); D1



 

 CA 


 SN 


 

 (11) 


Utricularia simulans Pilger

 CR 


 

A4c; B2ab(iii,iv,v)c(iii,iv,v); C1+2a(i); D1



 

 CA 


 

 (11) 


L

OGANIACEAE



Spigelia humilis Benth.  ! 

 EN 


 

 SN 


 

 (5) 


L

ORANTHACEAE



Dendropemon claraensis Leiva

 (E) 


 

 EN 


 

 MXSS 


 

 (12) 


L

YCOPODIACEAE



Lycopodium alopecurioides L.

 CR 


 

 BPM 


 BSdMe 


 

 (12) 


L

YTHRACEAE



Ginoria koehneana Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 MXC 


 CV  CR 


 

 (12) 


Ginoria thomasiana Alain

 (E) 


 

 EN 


 

 BP 


 

 (5) 


Rotala ramosior (L.) Koehne

 EN 


 

 CA 


 

 (1) 


Documentos del Jardín Botánico Atlántico (Gijón) 4:1-86 (2005) \ 35

Lista de amenazadas y extintas

M

AGNOLIACEAE



Magnolia cacuminicola Bisse  ! 

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(ii,iii,v)+2ab(ii,iii,v)



 

 BPM 


 BN 


 

 (13) 


Magnolia cubensis subsp. acunae Imkhan.

 

 (E) 


 

 EN 


 

 BSdMe 


 BPM 


 

 (12) 


Talauma minor Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

B1+2c


 

 BN 


 BPM 


 

 (13) 


M

ALPIGHIACEAE



Bunchosia linearifolia P. Wilson

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab(ii,iii,iv)



 

 MXC 


 

 (13) 


Byrsonima luacesii Acuña & Roig

 (E) 


 

 EN 


 

 MXES 


 

 (12) 


Byrsonima moaensis Acuña & Roig

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 MXSS 


 

 (5) 


Malpighia acunana 

Borhidi & O. Muñiz

 (E) 

 

 VU 


 

 CVM 


 

 (5) 


Malpighia nummulariifolia subsp. clarensis 

F. K. Meyer



 

 (E) 


 

 EN 


 

 MXES 


 

 (12) 


Malpighia wrightiana Acuña & Roig

 (E) 


 

 VU 


 

 MXC 


 

 (5) 


M

ALVACEAE


Hibiscus grandiflorus Michx.  ! 

 EN 


 

 BC 


 

 (5) 


Pavonia calcicola (Britton) Ekman

 (E) 


 

 VU 


 

 MXC 


 

 (5) 


Thespesia cubensis 

(Britton & P. Wilson) J. B. Hutchinson

 (E) 

 

 EN 


 

B2ab(ii,iii,iv)



 

 BM 


 BC 


 

 (13) 


M

ARANTACEAE



Thalia angustifolia C. Wright ex Griseb.

 (E) 


 

 EN 


 

 CA 


 

 (5) 


M

AYACACEAE



Mayaca aubletii Michx.

 CR 


 

B2ab(ii,iii,v); C2a(i)



 

 CA 


 

 (11) 


Mayaca fluviatilis Aubl.

 EN 


 

B1ab(i,ii,iii,iv,v)



 

 CA 


 BG 


 

 (11) 


M

ELASTOMATACEAE



Calycogonium acunanum 

Borhidi & O. Muñiz

 (E) 

 

 EN 


 

 BP 


 

 (5) 


Calycogonium ellipticum C. Wright

 (E) 


 

 EN 


 

 ? 


 

 (5) 


Calycogonium microphyllum C. Wright

 (E) 


 

 VU 


 

 MXES 


 

 (5) 


Calycogonium plicatum Griseb.

 (E) 


 

 VU 


 

 CVM 


 

 (5) 


Calycogonium rubens Borhidi

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 BPM 


 

 (5) 


Calycogonium saxicola Britton & P. Wilson

 (E) 


 

 VU 


 

 BSdMe 


 

 (5) 


Calycogonium susannae Borhidi

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 

 (5) 


Clidemia macrandra (C. Wright) Cogn.

 (E) 


 

 EN 


 

 ? 


 

 (5) 


Henriettea punctata (Griseb.) M. Gómez

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(i,ii,iii)+2ab(i,ii,iii)



 

 BPM 


 

 (13) 


Henriettea ramiflora (Sw.) DC.  ! 

 CR 


 

B2ab(ii,iii,iv,v); C2a(i)



 

 BSdMe 


 

 (13) 


Magnolia cubensis

Henriettea ramiflora

36 / Lista roja de la flora vascular cubana

Henriettea squamata (Alain) Alain

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii,iv)



 

 BPM 


 

 (13) 


Mecranium haemanthum Triana ex Cogn.

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 BSiMe 


 

 (12) 


Mecranium obtusifolium Cogn.

 (E) 


 

 CR 


 

 BP 


 SN 


 

 (12) 


Mecranium tuberculatum Urb.

 CR 


 

 BPM 


 BN 


 

 (12) 


Miconia acunae Borhidi

 (E) 


 

 EN 


 

 BPM 


 

 (5) 


Miconia javorkeana Borhidi  ! 

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 MXSS 


 

 (5) 


Miconia lenticellata Alain

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 

 (5) 


Miconia perelegans Urb.

 CR 


 

B1ab(i,ii,iii)+2ab(i,ii,iii)



 

 SN 


 

 (13) 


Miconia uninervis Alain

 (E) 


 

 VU 


 

 MXSS 


 

 (5) 


Ossaea baracoensis Borhidi & O. Muñiz

 (E) 


 

 VU 


 

 BPM 


 BP 


 

 (5) 


Ossaea costata Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 BPM 


 

 (5) 


Ossaea elliptica Alain

 (E) 


 

 VU 


 

 BP 


 

 (5) 


Ossaea filisepala Urb.

 (E) 


 

 EN 


 

 BPM 


 

 (5) 


Ossaea hypoglauca (C. Wright ex Griseb.) M. Gómez

 (E) 


 

 EN 


 

 MXSS 


 

 (5) 


Ossaea neurotricha C. Wright

 (E) 


 

 EN 


 

 BPM 


 

 (5) 


Pachyanthus clementis P. Wilson  ! 

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii,v)



 

 BSiMe 


 SN 


 

 (11) 


Pachyanthus oleifolius Griseb.

 (E) 


 

 EN 


 

 BP 


 

 (5) 


Pachyanthus pedicellatus Urb.

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii)



 

 BPM 


 BN 


 

 (13) 


Pachyanthus tetramerus Urb. & Ekman

 (E) 


 

 EN 


 

 BSiMe 


 

 (5) 


Tetrazygia coriacea Urb.

 (E) 


 

 CR 


 

B2b


 

 BP 


 MXES 


 

 (9) 


Tetrazygia ekmanii Urb.  ! 

 (E) 


 

 VU 


 

 BN 


 BPM 


 

 (5) 


Tetrazygia elegans Urb.

 (E) 


 

 CR 


 

B1ab(iii)+2ab(iii)



 

 BPM 


 BN 


 

 (13) 


M

ELIACEAE


Trichilia pungens Urb.

 (E) 


 

 CR 


 

B2ab(ii,iii,v); C2a(i); D



 

 BSiMi 


 MXES 


 

 (13) 


Trichilia trachyantha (Griseb.) C. DC

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab(ii,iii,iv)



 

 BSiMi 


 

 (13) 


Trichilia trifolia L.

 VU 


 

 BSdMe 


 

 (1) 


M

EMECYLACEAE



Mouriri emarginata var. rostrata (Urb.) Morley

 

 (E) 


 

 EN 


 

B2ab(ii,iii)



 

 BSdMe 


 BPM 


 MXES 



Yüklə 2,72 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   17




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə