Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar



Yüklə 0,55 Mb.
səhifə1/8
tarix26.02.2017
ölçüsü0,55 Mb.
#9879
  1   2   3   4   5   6   7   8


2010-cu ildə Olimpiya idman növləri üzrə dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və soyadı

İdman növü


İştirak etdiyi yarış

Keçirilmə yeri və tarixi

Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4




5

6

QIZIL MEDAL




Aydın Bəhməlov

Taekvando


Dünya birinciliyi (gənclər)

Sankt-Peterburq-Rusiya

10-16.05


Neftçi İSM

Məmməd Abdullayev



Afiq Səfərli

Cüdo


Avropa kuboku (yeniyetmələr)-

Tepliça-Çexiya

24-25.04


Neftçi İSM

Davud Salmanov



Səid Gəncəli

Cüdo


Avropa kuboku (yeniyetmələr)

Berlin-Almaniya

08-09.05


Təhsil İM Sumqayıt

Jeyhun Buttayev



Salman Əlizadə

Boks


Dünya birinciliyi (gənclər)

Bakı-Azərbaycan

25.04-03.05.



Neftçi İSM

Nazim Mirhüseynov



Şaban Şahpələngov

Boks


Dünya birinciliyi (gənclər)

Bakı-Azərbaycan

25.04-03.05.



Qızıl Əlcək İK

Rəhim Allahverdiyev



Maxmud Maqomedov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Atasport İK

Maqamed Aliomarov



Cəbrayıl Həsənov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Zenit İJ-İnter İK

Aslan Ağayev



Xetaq Qazyumov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Atasport İK

Maqamed Aliomarov



Sona Əhmədli

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Sərhədçi İSM

Arif Fərmanov



Nadya Sementsova

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Atasport İK

Maqamed Aliomarov



Elnur Məmmədli

Cüdo


Dünya kuboku

Qahirə-Misir

15-16.05


Neftçi İSM

Yaşar Allahverdi



Elçin Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Sumqayıt şəhəri

Əbülfət Məmmədov



Həsən Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı

Bakı-Azərbaycan

13-18.04


Neftçi İSM

Vaqif Feyzullayev



Nicat Rəhimov

Ağır atletika


(ümumi hərəkətin cəmi)

Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Valensiya-İspaniya

16-23.05


Azal İK

Əli Rəhimov



Fəqan Eminoğlu

Cüdo

Avropa kuboku (gənclər)


Kiyev-Ukrayna

15-16.05


Təhsil İM Sumqayıt

Jeyhun Əliyev



Kənan Nağıyev

Cüdo

Avropa kuboku (gənclər)


Kiyev-Ukrayna

15-16.05


Lokomotiv İSM

Nazim Umbayev



Akif Alıyev

Ağır atletika


Avropa çempionatı (veteranlar)

Linc-Avstriya

15-22.05


Federasiya






Əhməd Şahbazov

Ağır atletika


Avropa çempionatı (veteranlar)

Linc-Avstriya

15-22.05


Federasiya






Mehman Sadıqov

Cüdo


Avropa kuboku (yeniyetmələr)

Belsko-Byala-Polşa

22-23.05


Təhsil İM Sumqayıt

Jeyhun Əliyev



Jəlil Jəlilov

Cüdo

Avropa kuboku (yeniyetmələr)


Belsko-Byala-Polşa

22-23.05


Təhsil İM-Sumqayıt

Sahib İsmayılov



Şahin Qəhrəmanov

Cüdo

Avropa kuboku (gənclər)


Vyana-Avstriya

05-06.06


Neftçi İSM

Aslan Hacıyev



Fəqan Quluzadə

Cüdo

Avropa kuboku (yeniyetmələr)


Antalya-Türkiyə

20-21.05


Attila İK

Azər Şixəliyev



İslam Əbdülrəhmanzadə

Cüdo

Avropa kuboku (yeniyetmələr)


Antalya-Türkiyə

20-21.05


Attila İK

Fərhad Məmmədov



Zülfiyyə Hüseynova

Cüdo

Dünya çempionatı (veteranlar)


Budapeşt-Macarıstan

27-30.05


İppon İK






Təvəkgül Bayramov

Taekvando

Avropa çempionatı


Sankt-Peterburq-Rusiya

13-15.05.



Gömrükçü İSM

Ələkbər İmaməliyev



Afaq Sultanova

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)

Antalya-Türkiyə

25-27.03


Neftçi İSM

Ağanağı Jəfərov



İlham Zəkiyev

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)

Antalya-Türkiyə

25-27.03


Neftçi İSM

Əhməddin Rəcəbli



İlqar Müşkiyev

Cüdo


Avropa kuboku (gənclər)

Selc-Sloveniya

19-20.06


Neftçi İSM

Tərlan Həsənov



Mehman Sadıqov

Cüdo


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Tepliça-Çexiya

25-27.06


Təhsil RİM Sumqayıt

Jeyhun Əliyev



Rəvan Əliyev

Boks


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Lvov-Ukrayna

20-28.06


Rabitəçi İK

İlham Əlimzanov



Hayle İbrahimov

Atletika


Avropa komanda çempionatı (III liqa)

Marsa-Malta

17-21.06.



Ümid İK

Metin Sazak



Layeş Abdullayeva

Atletika


Avropa komanda çempionatı (III liqa)

Marsa-Malta

17-21.06.



Ümid İK

Metin Sazak



Dmitrii Marşın

Atletika


Avropa komanda çempionatı (III liqa)

Marsa-Malta

17-21.06.



Ümid İK

Mehdi Nağıyev



Orxan Hacıağalı

Cüdo


Avropa kuboku (gənclər)

İstanbul-Türkiyə

17-18.07


Attila İK

İbadulla Şahbanov



Vüqar Şirinli

Cüdo


Avropa kuboku (gənclər)

Setnevo-Polşa

24-25.07


Təhsil RİM Sumqayıt

Emin Beydullayev



Tural Səfquliyev

Cüdo


Avropa kuboku (gənclər)

Setnevo-Polşa

24-25.07


Neftçi İSM

Aslan Hacıyev



Araz Gülməmmədov

Boks


Məktəblilərin Avropa birinciliyi

Yanbol-Bolqarıstan

19-24.07


Zenit İJ

Təvəglüd Məmmədov



Məhəmmədəli Tahirov

Boks


Məktəblilərin Avropa birinciliyi

Yanbol-Bolqarıstan

19-24.07


Neftçi İSM

Rauf Aydınov



Nicat Rəhimov

Ağır atletika


Yeniyetmələrin I Olimpiya Oyunları

Sinqapur

14-26.08


Neftçi İSM

Əli Rəhimov



Elman Muxtarov

Yunan-Roma güləşi


Yeniyetmələrin I Olimpiya Oyunları

Sinqapur

14-26.08


Neftçi İSM

Hicran Şərifov



Murad Bazarov

Yunan-Roma güləşi


Yeniyetmələrin I Olimpiya Oyunları

Sinqapur

14-26.08


Neftçi İSM

Vaqif Feyzullayev



Ali Məhəmməddəbirov

Sərbəst güləş


Yeniyetmələrin I Olimpiya Oyunları

Sinqapur

14-26.08


Atasport İK

Ənvər Maqomedqadciyev



Patimat Baqomedova

Sərbəst güləş


Yeniyetmələrin I Olimpiya Oyunları

Sinqapur

14-26.08


Atasport İK

Qurban Qurbanov



Yelena Taranova

Güllə atıcılığı


Dünya kuboku (Paralimpiya)

Vilmeranc-Fransa

25-28.05


Neftçi İSM

Vitaliy Sotnikov



Kərim Jəfərov

Yunan-Roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayeva-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08.



Xəzər-Lənkəran İK

Akif Əliyev



Murad Məmmədov

Yunan-Roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayeva-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08.



Zenit İJ-Sumqayıt

Əbülfət Məmmədov



Hüseyn Abbasov

Yunan-Roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayeva-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08.



Zenit İJ-Sumqayıt

Əbülfət Məmmədov



Rəşad Şükürov

Yunan-Roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayeva-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08.



Atasport İK

Azər Hüseynov



Hafiz Süleymanov

Ağır atletika


Dünya çempionatı (veteranlar)

Jexanov-Polşa

27.09.


Federasiya






Akif Alıyev

Ağır atletika


Dünya çempionatı (veteranlar)

Jexanov-Polşa

27.09.


Federasiya






Asif Məlikov

Ağır atletika


Dünya çempionatı (veteranlar)

Jexanov-Polşa

27.09.


Federasiya






Əhməd Şahbuzov

Ağır atletika


Dünya çempionatı (veteranlar)

Jexanov-Polşa

27.09.


Federasiya






Eldəniz Əzizli

Yunan-roma güləşi


Dünya birinciliyi (gənclər)

Budapeşt-Macarıstan

20-25.07


Neftçi İSM

Vaqif Feyzullayev



Kamran Məmmədov

Yunan-roma güləşi


Dünya birinciliyi (gənclər)

Budapeşt-Macarıstan

20-25.07


DİN İJ

Radik Hüseynov



Marziget Baqomedova

Sərbəst güləş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Budapeşt-Macarıstan

20-25.07


Atasport İK

Qurban Qurbanov



Kamran Yunusov

Sərbəst güləş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayevo-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08


ROİL

Oqtay Hüseynov



Kəmalə Əliyeva

Sərbəst güləş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Sarayevo-Bosniya-Hersoqovina

03-08.08


Neftçi İSM

Arif Fərmanov



Həsən Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı

Moskva-Rusiya

06-12.09


Neftçi İSM

Vaqif Feyzullayev



Xetaq Qazyumov

Sərbəst güləş


Dünya çempionatı

Moskva-Rusiya

06-12.09


Atasport İK

Maqomed Aliomarov

Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 0,55 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə