Kim oynadı, kim vurdu – 1993 Qarabağ (Ağdam) 1 2 3 4



Yüklə 248,72 Kb.
Pdf görüntüsü
tarix31.01.2017
ölçüsü248,72 Kb.

Kim oynadı, kim vurdu – 1993

1. Qarabağ (Ağdam)



1

2

3

4

5

6

7

8 9 10

11

Səttar Əliyev

m

1964


18

Elşad Xudadatov

y

1965


18

1

Yaşar Hüseynov



y

1964


17

2

Zaur Qarayev



m

1968


17

1

Müşfiq Hüseynov



h

1970


17

6

Aslan Kərimov



m

1973


17

Camaləddin Əliyev

q

1960


16

-8

Məmməd Məmmədov



m

1965


16

Təbriz Həsənov

y

1967


16

2

Mahir Əliyev



h

1967


15

2

Elfariz İsayev



h

1973


15

Mehman Alışanov

y

1968


14

2

Elşad Əhmədov



m

1970


13

Kənan.N. Kərimov (1)

h

1976


12

3

6



Namiq Bəşirov

q

1970



5

-3

Vüqar Cəfərov



m

1973


4

Zakir Mehrəliyev

m

1974


4

www.pfl.az



2. Xəzər (Sumqayıt)

Azad Mütəllimov

m

1963


20

1

Rauf Salamov



q

1967


20

-16


Mübariz Orucov

y

1974



20

Zahir Əsgərov

y

1975


20

1

Vüqar İsmayılov



m

1971


19

1

Kamal Quliyev



y

1976


19

2

Nazim Əliyev



h

1963


18

11

Mehman Yunusov



m

1968


18

Taleh Nurmətov

y

1974


18

1

İsmayıl Məmmədov



y

1976


18

2

Seymur Rəhimov



y

1975


17

Şahin Şükürov

h

1976


15

3

Aqil Məmmədov (1)



y

1972


13

2

7



Azər İsayev

h

1967



5

5

Zaur Hidayətov



h

1977


5

Zöhrab Əliyev

y

1977


5

Rauf Ələkbərov

h

1978


3

Natiq Səfərov

m

1975


1

Rəşad Mustafayev

q

1976


1

Rasim Əhmədov

m

1977


1

www.pfl.az



3. Turan (Tovuz)

Nizami Sadıqov

q

1964


17

-5

Vəli Hüseynov



y

1971


17

Hüseynqulu Quliyev

m

1972


17

Rüfət Quliyev

y

1972


17

4

Məqsəd Yaqubəliyev



y

1965


16

7

Sakit Alıyev



y

1965


16

4

İlham Məmmədov (1)



h

1970


16

6

15



Rövşən Əhmədov

h

1968



15

6

Elçin Həsənov (1)



y

1967


14

9

Elxan Abdullayev



m

1970


14

Nizami Ocaqverdiyev

m

1968


12

Elxan Abdıyev

m

1972


11

Vaqif Musayev

m

1972


11

Emin Salmanov

y

1971


10

1

Arzu Mirzəyev



y

1962


5

Aleksey Qusyatnikov

m

1966


5

Etimad Qurbanov

y

1975


5

Xaqani Nağıyev

h

1964


4

Hüseyn Məhəmmədov

q

1974


1

Viktor Əsgərov

h

1974


1

www.pfl.az



4. Kəpəz (Gəncə)

Cavid Əhmədov

y

1963


15

Əli Rəhimov

m

1966


15

Elbrus Qasımov

m

1969


15

Faiq Cabbarov

m

1969


15

1

Fazil Pərvərov



y

1969


15

3

Mahmud Qurbanov



y

1973


15

3

Mehman Allahverdiyev



h

1960


13

10

Tofiq Məmmədov



m

1958


12

1

İmamyar Süleymanov



h

1971


12

9

Firuz Qulami



h

1972


11

1

Mehman Hacıyev



m

1974


11

Nadir Şükürov

q

1967


10

-4

Füzuli Allahverdiyev



m

1963


8

Vüqar Məmmədov (1)

q

1969


8

-9

36



Ceyhun Tanrıverdiyev

y

1973



8

5

Azər Məmmədov (1)



y

1976


8

1

4



Əfqan Talıbov

h

1964



5

1

Mahir Verdiyev



h

1971


4

1

Anar Kələntərov



y

1974


4

Elşən Quliyev

y

1972


1

Zülfüqar Muradov

y

1975


1

www.pfl.az



A-3. Neftçi (Bakı)

Samir Ələkbərov

h

1968


17

16

Arif Əsədov



m

1970


17

Samir Xairov

m

1974


17

Bəxtiyar Musayev

y

1973


16

2

Aydın Ələkbərov



m

1966


14

Elxan Həsənov

q

1967


14

-9

Ərani Beydiyev



h

1968


14

6

Zöhrab Qədiyev



m

1964


13

Kamil Bayramov

h

1973


11

1

Mirbağır İsayev



y

1974


11

1

Yunis Hüseynov



y

1965


10

2

Mais Əzimov



y

1972


10

2

Rasim Abuşov



y

1963


9

2

İlham Yadullayev



y

1975


8

Oleq Smirnov

y

1975


7

1

Xaqani Məmmədov (1)



h

1976


7

2

2



Etibar Şükürov

q

1972



5

-2

Ramazan Ağayev



m

1973


5

Yaşar Vahabzadə

y

1960


4

Nurəli Əsədov

h

1965


4

Vitali Alxazov

m

1966


2

Emin Ağayev

m

1973


1

Anar Məmmədov

m

1975


1

Anar Niyazov

y

1976


1

Ramiz Abışov (Ümid (Cəlilabad))

1

www.pfl.az



A-4. Xəzər (Lənkəran)

Mircəlal Əliyev

m

1963


18

1

İbrahim Məcidov



q

1968


18

-20


Şirzad Quliyev

m

1969



18

Fazil Əsədov

y

1965


17

8

İqbal Babayev



y

1970


17

1

Hidayət Məmmədov



y

1971


17

2

Valeh Zöhrabov



h

1971


17

2

Vüqar Qasımov



y

1972


17

1

Məhərrəm Bağırov



h

1973


16

2

Əlihüseyn Rəhimov



m

1968


15

Cavanşir Cavadov

h

1967


14

2

Elşad Rzayev



y

1961


12

Habil Məmmədov

m

1969


9

Elxan Həmidov

y

1963


8

Nurəli Əsədov

h

1965


7

4

Mehman Rzayev



m

1967


4

Mübariz Məmmədov (2)

m

1970


3

18

Əfqan Kərimov



y

1973


1

www.pfl.az



A-5. Pambıqçı (Bərdə)

Əli Quliyev

m

1953


17

1

Asif Hüseynov



y

1959


17

1

Sahib Əliyev



h

1959


17

6

Naib Rzayev



h

1960


17

4

Rövşən Əliyev



q

1961


17

-21


Şahin Süleymanov

y

1963



17

1

Məmməd İbrahimov



m

1967


17

Niyazi Əliyev

m

1960


16

Namiq Əliyev (1)

m

1963


16

20

Vaqif Süleymanov



m

1953


15

Fəqan Hüseynov

y

1964


13

Mehman Rəcəbov

y

1972


13

1

Fəxrəddin Qocayev



y

1968


10

Rafiq Məmmədov

y

1972


10

Vüqar Bayramov

h

1975


1

Nazim Həsənov

h

1

www.pfl.az



A-6. Kür (Mingəçevir)

Şəhruz Mustafayev

y

1975


17

1

Elbrus İsmayılov



m

1960


16

Niyazi Tanrıverdiyev

y

1960


16

Bəxtiyar Sadıqov

h

1967


16

4

Mehman Baxışov



h

1969


16

6

Faiq Məmmədov



m

1972


16

Ramiz Məmmədov

y

1969


15

4

Alay Əfiyev



y

1968


14

2

Əkrəm Baxşəliyev



m

1971


14

1

Asif Babayev



m

1963


13

Arif Məmmədov

y

1969


12

Yaqub İsmayılov

1964

10

-13



Tomis Əsədov

q

1965



10

-12


Mübariz Əhmədov

y

1967



10

Polad Qafarov

y

1973


9

Ədəhim Niftəliyev

1976

7

Elşad Nəbiyev



y

1965


6

Elşad Kərimov

y

1973


6

Elşən Mustafayev

h

1971


1

Emil Əhmədli

h

1976


1

www.pfl.az



A-7. Nicat (Maştağa)

Nadir Əliyev

m

1966


18

Vüqar Qəmbərov

y

1969


18

2

Fərman Nərimanov



m

1970


18

İlqar Aslanov (1)

y

1965


15

4

16



İlqar Hüseynov (1)

y

1965



15

2

17



Eldar Nağıbəyov

m

1965



15

1

Qulammirzə Əsədullayev



h

1971


15

3

Elxan Rəsulov



1963

14

Etibar Nuriyev



h

1971


14

2

Yaşar Vahabzadə



y

1960


13

1

Kamal Rəhimov



m

1970


13

2

Asəf İmaməliyev



y

1974


11

Telman Abdullayev

h

1957


9

2

Elnur Quliyev



q

1976


9

-12


Şahin Şahhüseyni

y

1976



8

1

Cəfər Əliyev



h

1970


7

1

İqor Denisov



m

1971


6

Zaur Əmirov

q

1975


3

-10


Camal Məmmədov (2)

q

1976



3

-2

8



Vaqif Sadıqov

y

1959



2

2

Etibar Tarıverdiyev



q

1973


2

-2

Vilayət Səfərov



h

1971


1

Rasim Quliyev

m

1976


1

Zaur Əliyev

q

1

-1



www.pfl.az

A-8. Avey (Ağstafa)

Eldar Babayev

m

1956


15

Namiq Kərimov

y

1970


15

1

Qoşqar Hacıyev



y

1972


15

1

Elxan Şahniyarov



m

1973


15

Ülfət Mədətov

m

1973


15

Elnur Zeynalov

m

1974


15

Şakir Məmmədov

y

1969


14

3

Vüqar Qurbanov (2)



h

1971


14

1

38



Mixail Delektorski

q

1971



14

-16


Pərviz Eyyubov

h

1971



14

1

Səadət Kazımov



y

1970


13

Anar Mehdiyev

h

1971


8

3

Nail Məmmədov (1)



h

1976


8

19

Elşən Sadıqov



h

1976


6

İlham Hacıyev

m

1970


5

1

Saleh Tağıyev



y

1964


3

Asif Əliyev

m

1973


2

Allahqulu Məmmədov

m

1969


1

Araz Quliyev

q

1974


1

-1

www.pfl.az



A-9. Azneftyağ (Bakı)

Qəni Rzayev

m

1954


17

Taleh Məmmədov

h

1975


16

4

Həsən Həsənov



m

1954


15

3

Müşfiq Hacızadə



h

1975


14

1

Rövşən Babayev



m

14

Füzuli Məmmədov



m

1977


13

Azad Əliyev

h

1975


12

Namiq Əliyev (3)

q

1969


10

-19


20

Vaqif Şərifov

1970

9

Ramazan Ağayev



m

1973


9

3

Mübariz Nəbiyev



m

1976


9

Camal Hüseynov

m

9

Rüfət Hüseynov (1)



y

1973


8

29

Yusif Niftullayev



y

8

Asəf Abbasov



m

1970


7

Elşən Xudiyev

q

1976


7

-11


Camaləddin Hacıyev

y

1974



4

Nəsimi Əhədov

y

1975


4

Elbrus Rzayev

y

4

1



Elman Hüseynli

h

1970



3

Valeh Qafarov

y

1976


3

Samir Lütvəliyev

h

3

İlqar Aslanov (3)



y

1973


2

16

Zaur Qubadov



y

1975


2

Mahir Eyniyev

y

1971


1

Azər Hüseynov

m

1

Bəxtiyar Mütəllimov



y

1

Zaur Xudiyev



m

1

www.pfl.az



A-10. Ümid (Cəlilabad)

Vüqar Qurbanov (1)

h

1971


13

4

38



Rəşad Əliyarov

m

1975



13

Asəf Rufullayev

q

13

-41



Firudin Paşayev

y

1952



12

Balakişi Ağakişiyev

y

1968


12

Elaydın Şahbazov

m

1961


11

1

Ruslan Məmmədov (3)



h

1975


11

32

Ramiz Abışov



m

1964


10

Fikrət İbişov

y

10

1



Zakir Seyfullayev

m

1956



9

1

Əli Qəniyev



m

9

Elsevər Nemətov



m

1964


8

Cavid Quliyev

y

1975


8

Asəf Orduyev

h

1975


7

1

Əvəz Süleymanov



y

1953


5

İntiqam Səmədov

m

4

Zakir Məmmədov



y

1967


2

Cavid Ağaverdiyev

m

1975


2

İslam Talıbov

h

1961


1

www.pfl.az



B-3. Daşqın (Zaqatala)

Etibar Bayramov

m

1961


17

Namiq Musayev

q

1961


17

-19


Musa Qurbanov

h

1964



17

10

Şaban Şirdanov



y

1964


17

4

Elxan Hüseynov



y

1966


17

Qurban Qurbanov

h

1972


16

11

Abakar Gemikov



m

1962


15

Hüseyn Şıxıyev

y

1966


14

Babək Salahov

m

1960


13

Vaqif Qurbanov

h

1962


13

2

Niyazi Hacıyev



y

1969


13

1

İlqar Aslanov (2)



h

1972


13

2

16



Əlibəy Heydərov

m

1964



10

İmran Uşanov

h

1962


8

Bilal Vahabzadə

y

1970


3

Elçin Həsənov (2)

y

1966


1

9

www.pfl.az



B-4. Azəri (Bakı)

Səyavuş Axundov

m

1962


18

Baba Əsgərov

y

1974


17

1

Arif Zərbayılov



h

1961


16

4

Elçin Dərgahquliyev



m

1973


16

Ruslan Quliyev

q

1973


16

-21


Rövşən Məmmədov

h

1973



15

4

Qurban Sultanov



h

1973


14

3

İlqar Məmmədov



h

1975


14

4

Namiq Quliyev



y

1976


14

Allahverdi Babayev

y

1971


13

1

Qulam Mazanov



y

1971


13

2

Eldəniz Süleymanov



m

1975


13

Rauf Yusifov

m

1962


12

1

Əli Abuzərov



h

1975


10

Elman Sultanov

y

8

Səməd Nəbiyev



h

1974


7

3

Cəfər Əliyev



h

1970


4

Emin Məcidov

m

1974


4

Rauf Rəhimov

y

1972


3

Fuad Məmmədov

h

1975


3

Rauf Mehdiyev

q

1976


3

-5

Babək Quliyev



m

1974


2

Nikolay Bivol

q

1960


1

-2

Vəfadar Orucov



m

1973


1

www.pfl.az



B-5. İnşaatçı (Bakı)

Faiq Əzizov

q

1966


17

-22


Aslan Əhədov

m

1968



17

Şahin Cəfərov

y

1962


16

2

İntiqam Rəhimov



h

1967


16

3

Nəsimi Nuriyev



m

1969


16

Munis Abdullayev

y

1965


15

4

Nazim Nuriyev



h

1967


15

Fikrət Hüseynov

y

1969


15

8

İlham Əliyev



y

1966


14

4

Abuzər İbrahimov



y

1975


13

Mübariz İsmayılov

h

1970


12

4

Veys Ələsgərov



m

1969


10

Seyran Hüseynov

y

1973


10

İslam Əliyev

y

1966


8

Nəsimi Xəlilov

y

1974


6

Rövşən Bayramov

h

1975


6

Yadigar Rəhimov

m

1962


5

Vidadi Sadıqov

y

2

Vəfadar Orucov



m

1973


1

Vasif Haqverdiyev

y

1978


1

Samir Rzayev

y

1

www.pfl.az



B-6. Viləş (Masallı)

Şahin Abdullayev

y

1969


18

4

Müşfiq Vəliyev



y

1971


18

1

Rizvan Bünyadov



m

1972


18

2

Raqib Mikayılov



y

1973


18

2

Mirəli Bağırov



h

1960


17

2

Mövsüm Tağıyev



h

1961


17

1

Seyran Babayev



m

1962


17

Elbrus.X. Məmmədov (2)

m

1972


17

3

Gündüz İsayev



q

1970


16

-21


Əlimərdan Abdullayev

m

1962



15

Alay Bəhramov

h

1966


15

8

Sahib Yusubov



h

1970


12

Rövşən Süleymanov

y

1976


7

İqbal Əliyev

y

1972


5

Zabil Ağayev

y

1967


3

Vüqar Cəbiyev

q

1969


3

-3

Rauf Abışov



h

1976


2

Elçin Mirzəyev

y

2

Baba Mustafayev



y

1969


1

Nicat Abbasov

m

1975


1

Ruslan Ağayev

y

1976


1

1

Vüqar Novruzov



m

1976


1

www.pfl.az



B-7. Kürmük (Qax)

İlham Məmmədov (2)

m

1962


18

1

15



Telman Kərimov

h

1962



18

7

Gerasim Tartaraşvili



h

1963


18

1

Elçin Nurullayev



y

1965


18

Valeh Xasıyev

y

18

3



Fərhad Hacıyev

m

1962



17

2

Hicran Abdullayev



m

1965


17

1

Nəsimi Qədəşov



m

1973


16

Oqtay Kərimov

y

1971


15

Elbrus Əliyev

y

1961


14

6

Əli Abbasov



y

13

3



Eldar Abdullayev

q

1969



12

-14


Əhməd Xingalov

m

1961



7

Əlövsət Bayramov

h

1957


6

Şahin Kərimov (2)

h

1973


6

1

33



Kənan Qarayev

q

1973



5

-11


Nurəddin Mirzəyev

m

1968



4

Vüqar Əliyev

y

1972


2

Rafael Mahmudov

y

2

Eyvaz Mobinov



q

1

-1



www.pfl.az

B-8. İnşaatçı (Sabirabad)

Vladimir Kopeykin

q

1964


17

-22


Eldar Kərimov

m

1965



17

Əli Abışov

h

1968


17

4

İlqar İbişov



m

1962


16

Fikrət Həsənov

m

1966


16

Rafiq Həsənov

y

1963


15

Şərafət Əliyev

y

1965


15

2

Rövşən Ağayev



y

1971


15

1

Vadar Nuriyev



m

1972


15

1

Əsgərağa Əsgərov



m

1964


13

Natiq Rzayev

h

1970


13

6

Elmir Xankişiyev



h

1974


13

4

Zakir Süleymanov



y

1963


10

Yalçın Əliyev

m

1963


9

Valeh Qəhrəmanov

h

1970


7

Müşfiq Əliyev

h

1972


3

Emin Quliyev

h

1977


1

www.pfl.az



B-9. Bozqurd (Samux)

Səməndər Bağırov

m

1960


18

3

Xaliq Qafarov



q

1960


18

-30


Ceyhun Xəlilov

h

1970



18

1

Həsən Abdullayev



h

1973


18

6

Mahir Həsənov



y

1973


18

Əjdər Məmmədov

m

1962


17

Aqil Əliyev

h

1966


16

1

Vasif Vəliyev



m

1975


15

Raqif Xəlilov

y

15

3



Knyaz Məmmədov

y

12



2

Mehmandar Həsənov

m

1965


10

1

Mərdan Novruzov



y

1967


10

Azər Qəhrəmanov

m

1970


10

Şakir Əmrahov

m

10

Elşad Ələkbərov



h

1970


9

1

Kamal Hüseynov



y

1971


7

Kamil Mərdanov

h

1975


7

Nəriman Verdiyev

m

5

Rəşad Qasımov



y

1973


3

Fəxrəddin Əliyev

y

2

Firdovsi Nağıyev



m

2

Qabil Abbasov



y

1972


1

Rauf Rzayev

y

1

Eldar Kərimov (İnşaatçı (Sabirabad))



1

www.pfl.az



B-10. Şahdağ (Qusar)

Mütəllim Şahov

m

1966


15

Kamran Əlibabayev

y

1971


15

4

Rəhim Ağayev



h

1963


14

2

Telman Dadaşov



m

1963


14

1

Azər Əmirbəyov



y

1966


14

Kamil Əsgərov

m

1968


14

1

Elçin Ağayev



m

1969


14

Vüqar Əmiraslanov

y

1972


13

2

Anatoli Vasilyev



h

1959


11

2

Fazil Nurullayev



q

1959


11

-15


Mehdi Zamanov

y

1970



10

2

Bəhram Şahquliyev



h

1973


10

1

Qabil Hüseynov



y

1970


8

1

Mahir Mirzəağayev



q

1970


7

3

-12



Nəsir Qəhrəmanov

m

1971



6

Rövşən Ömərov

h

1970


5

Ceyhun Hacıyev

y

1974


4

Ruslan Əliyev (2)

q

1974


2

-2

30



Telman Cavadov

h

1976



1

1 – futbolçu, 2 – amplua, 3 – təvəllüd, 4 – oyun, 5 – qol, 6 – buraxılan qol, 7 – avtoqol, 8, 9, 10 – qeydlər (qeyd bölməsinə bax), 

11 – vətəndaşlıq. 

Qeyd:

8-ci sütunda hərflərlə qeyd olunan futbolçular karyerası ərzində ad-soyadını dəyişiblər. Onlar ölkə çempionatında müxtəlif ad-soyadlarla iştirak 

etsə də siyahımızda indiki ad-soyadı ilə göstərilib. 

Eyni ad və soyada malik futbolçular mötərizədəki rəqəmlə fərqləndirilib, belələri 9-cu sütunda rəqəmlə qeyd olunub.

10-cu sütunda qeyd olunan futbolçular eyni mövsümdə həm qapıçı, həm də sahə oyunçusu kimi iştirak ediblər.

www.pfl.az




Yüklə 248,72 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə