Family Species



Yüklə 25,61 Kb.
tarix07.08.2017
ölçüsü25,61 Kb.
Supplemental material:

Suppl. table 1. Food tree species of orangutans at Bukti Tigapuluh National Park, Frankfurt Zoological Society reintroduction project.

Family

Species

Vernacular Name

Aceraceae

Acer spp.

Suminai

Actinidiaceae

Saurauia spp.

IngoIngo

Anacardiaceae

Dracontomelon spp.

Lando

Anacardiaceae

Gluta renghas

Rongas

Anacardiaceae

Mangifera spp. 1

Pauh

Anacardiaceae

Mangifera spp. 2

Taias

Anacardiaceae

Mangifera foetida

Bacang Hutan

Anacardiaceae

Pentaspadon velutinus

Belajau

Annonaceae

Cananga spp. 1

Hananga

Annonaceae

Cananga spp. 2

Karau

Annonaceae

Goniothalamus macrophyllus

Siburuk

Annonaceae

Mezzettia spp.

Kayu Pisang

Annonaceae

Monocarpia marginalis

Baisuk

Annonaceae

Xylopia spp. 1

Antui

Annonaceae

Xylopia spp. 2

Antui Siluang

Annonaceae

Xylopia spp. 3

Antui Simpai

Apocynaceae

Alstonia spp.

Pulai

Apocynaceae

Alstonia macrophylla

BokaBoka

Apocynaceae

Dyera spp.

Jelutung

Apocynaceae

Tabernaemontana pauciflora

Bunut

Arecaceae

Arenga pinnata

Palem Aren

Arecaceae

Korthalsia spp.

Palem Hubul

Arecaceae

Oncosperma spp.

Palem Bayas

Bignoniaceae

Oroxylum spp.

KapungKapung

Bombacaceae

Durio spp. 1

Durian

Burseraceae

Canarium spp. 1

Bessai

Burseraceae

Canarium spp. 2

SulaiSulai

Burseraceae

Canarium costata

Sulai Pipit

Burseraceae

Canarium incurvata

Sulai

Burseraceae

Dacryodes spp. 1

Kayu Batu

Burseraceae

Dacryodes spp. 2

Mahajolli

Burseraceae

Dacryodes spp. 3

Tangoliman

Burseraceae

Santiria spp. 1

Kedondong

Burseraceae

Santiria spp. 3

Kedondong Sisik

Burseraceae

Santiria spp. 4

Kedondong Tunjuk

Burseraceae

Santiria spp. 5

Sihampa

Burseraceae

Santiria leavigata

Burantai

Burseraceae

Santiria spp. 2

Kedondong Rabu

Celastraceae

Siphonodon spp.

TimunTimun

Clusiaceae

Calophyllum spp. 1

BalungBalung

Clusiaceae

Calophyllum spp. 2

Balut

Clusiaceae

Garcinia spp. 1

Assem Kandis

Clusiaceae

Garcinia spp. 2

Gelugo

Clusiaceae

Garcinia spp. 3

Kandis

Clusiaceae

Garcinia mangostana

Manggis

Combretaceae

Terminalia spp.

Ketapang

Datiscaceae

Octomelus spp. 1

Binuang

Datiscaceae

Octomelus spp. 2

Kayu Kundur

Dilleniaceae

Dillenia spp. 1

GawalGawal

Dilleniaceae

Dillenia spp. 2

Ringin

Dipterocarpaceae

Anisoptera spp.

Marsawa

Dipterocarpaceae

Hopea spp.

Merawan

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 1

Meranti

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 2

Meranti Batu

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 3

Meranti Bunga

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 4

Meranti Kunyit

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 5

Rambai Dahan

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 6

Rambai Tanau

Dipterocarpaceae

Shorea spp. 7

Sapat

Dipterocarpaceae

Shorea singkawang

Kayu Kawang

Dipterocarpaceae

Vatica spp.

Rossak

Ebenaceae

Diospyros spp. 1

ArangArang

Ebenaceae

Diospyros spp. 2

Kulalui

Ebenaceae

Diospyros spp. 3

Sibusuk

Euphorbiaceae

Antidesma spp.

Bunai

Euphorbiaceae

Aporosa frutescens

Jirak

Euphorbiaceae

Baccaurea spp. 1

Cupak

Euphorbiaceae

Baccaurea spp. 3

Rambai

Euphorbiaceae

Baccaurea spp. 4

Tampui

Euphorbiaceae

Baccaurea spp. 5

Tampui Graan

Euphorbiaceae

Baccaurea latupenda

Lima Tahun

Euphorbiaceae

Blumeodendron spp.

Situha

Euphorbiaceae

Elateriospermum tapos

Tapus

Euphorbiaceae

Macaranga spp.

Mahang

Euphorbiaceae

Macaranga gigantea

Melabai

Euphorbiaceae

Mallotus spp.

TukulTakal

Euphorbiaceae

Mallotus ewychii

Balik Angin

Euphorbiaceae

Sapium baccatum

Ludai

Euphorbiaceae

Baccaurea spp. 2

Graan

Euphorbiaceae

Pterigota alata

Kayu Kolomdiatas

Fabaceae

Archidendron spp.

Kabau

Fabaceae

Dialium spp. 1

Kranji

Fabaceae

Dialium spp. 2

Kranji Air

Fabaceae

Fordia spp.

Sebekal

Fabaceae

Koompassia spp.

Kempas

Fabaceae

Parkia spp. 1

Pete

Fabaceae

Adenanthera spp.

Saga

Fabaceae

Archidendron pauciflorum

Jengkol

Fagaceae

Castanopsis spp.

Brangan

Fagaceae

Quercus eumorpha

Tempening

Flacourtiaceae

Flacourtia rukam

Rukam

Icacinaceae

Cantleyana corniculata

Bidaro

Icacinaceae

Gonocaryum spp.

TebungTebung

Lauraceae

Alseodaphne spp.

Hampolas

Lauraceae

Cinnamomum spp. 1

BantutBantut

Lauraceae

Cinnamomum spp. 2

Kayu Manis

Lauraceae

Litsea spp. 1

Biluluk

Lauraceae

Litsea spp. 2

Kayu Pandan

Lauraceae

Litsea spp. 3

Rogos

Lauraceae




Medang

Lauraceae




Medang Kunyit

Lauraceae




Medang Labu

Lauraceae




Medang Mali

Lauraceae




Medang Siluk

Lauraceae




Medang Tunjuk

Lauraceae




Medang Ular

Lecythidaceae

Barringtonia spp.

Putat

Loganiaceae

Fagraea fragrans

Timbesu

Magnoliaceae

Krisik Baning

Krisik Baning

Malvaceae

Microcos spp.

DamakDamak

Melastomataceae

Pimelodendron spp.

Sibunas

Meliaceae

Aglaia spp. 1

Harangpara

Meliaceae

Aglaia spp. 2

Nalis

Meliaceae

Dysoxylum spp. 1

Kemab

Meliaceae

Dysoxylum spp. 2

Sihancing

Meliaceae

Dysoxylum cyrtobotryum

Patbulan

Meliaceae

Sandoricum spp. 1

BawangBawang

Meliaceae

Sandoricum spp. 3

Polo

Meliaceae

Sandoricum spp. 4

Sontul

Meliaceae

Xylocarpus spp.

Joho

Meliaceae

Lansium spp.

Langsat

Meliaceae

Sandoricum spp. 2

Kayu Rebung

Meliaceae




Bekang

Moraceae

Antiaris toxicaria

Ipoh

Moraceae

Artocarpus spp. 1

Cempedak

Moraceae

Artocarpus spp. 4

Terap

Moraceae

Ficus spp. 1

Aro

Moraceae

Ficus spp. 2

Aro Padi

Moraceae

Ficus spp. 3

Ficus

Moraceae

Ficus spp. 5

Semantung

Moraceae

Prainea limpato

Limpato

Moraceae

Sloetia spp.

Kepinis

Moraceae

Streblus spp.

Tempunik

Moraceae

Artocarpus spp. 2

Klopung

Moraceae

Artocarpus spp. 3

Tampang

Moraceae

Ficus spp. 4

Kayu Karet

Myristicaceae

Horsfieldia spp. 1

Sitapah

Myristicaceae

Horsfieldia spp. 2

Subisalak

Myristicaceae

Myristica spp.

Kayu Basung

Myristicaceae

Myristica iners

Ngorit

Myristicaceae

Myristica maxima

Menderahan

Myrsinaceae

Ardisia spp.

Hunjam Dahan

Myrtaceae

Eugenia spp. 1

Duhut

Myrtaceae

Eugenia spp. 2

Pinang Baik

Myrtaceae

Metrosideros spp.

Jambu

Myrtaceae

Syzygium spp. 1

Kayu Kolat

Myrtaceae

Syzygium spp. 2

Samak

Olacaceae

Ochanostachys spp.

Petaling

Olacaceae

Scorodocarpus borneensis

Kulim

Olacaceae

Strombosia spp.

Kayu Kacang

Pandanaceae

Pandanus spp.

Palem Pandang

Rubiaceae

Anthocephalus spp.

Langlungka

Rubiaceae

Anthocephalus chinensis

Kelompaian

Rubiaceae

Ixora spp.

Kayu Matakoli

Rubiaceae

Nauclea spp. 1

Kopi Hutan

Rubiaceae

Nauclea spp. 2

Ridan

Rubiaceae

Nauclea spp. 3

Temporen

Sapindaceae

Nephelium spp. 1

Kakiniamuk

Sapindaceae

Nephelium spp. 2

Kuduk Biawa

Sapindaceae

Nephelium spp. 3

Rambutan

Sapindaceae

Nephelium spp. 4

Siuh

Sapindaceae

Nephelium spp. 5

Tembuananing

Sapindaceae

Pometia pinnata

Kassai

Sapindaceae

Pometia spp.

Kassai berat

Sapindaceae

Sarcopteryx spp.

Harumanjawa

Sapotaceae

Palaquium spp. 1

Balam Labu

Sapotaceae

Palaquium spp. 2

Balam Merah

Sapotaceae

Palaquium spp. 3

Balam Terong

Sapotaceae

Payena spp.

Balam

Simaroubaceae

Eurycoma longifolia

Bidaro Putih

Sterculiaceae

Pterospermum spp. 1

Bayo

Sterculiaceae

Pterospermum spp. 2

Kayu Sagu

Sterculiaceae

Scaphium spp. 1

Kayu Sanka

Sterculiaceae

Scaphium spp. 3

Simpayang

Sterculiaceae

Sterculia spp.

Kelumpang

Sterculiaceae

Scaphium spp. 2

Kepaiang

Styracaceae

Styrax spp.

Kemeniang

Thymelaeaceae

Gonystylus spp.

Suntian

Thymelaeaceae

Aquilaria spp.

Garu

Ulmaceae

Gironniera spp. 1

Siluk

Ulmaceae

Gironniera spp. 2

Siluk Rimba

Ulmaceae




Sirempah

Urticaceae

Laportea spp. 1

Duransi

Urticaceae

Laportea spp. 2

Pulus

Verbenaceae

Vitex spp.

Haloban

Verbenaceae

Peronema canescens

Sunkai

Vitaceae

Leea spp. 1

Malimali

Vitaceae

Leea spp. 2

Maniamania







Allai







Benal







Bilurah







Bintaus







Budi







Dangla







Dolik







DulangDulang







Hanilau Rusa







Hijau Kayu







Indiran Binti







Kabukabu







Kayu Bomban







Kayu Kijang







Kayu Labi







Kayu Laut







Kayu Lintah







Kayu Manik







Kayu Minyak







Kayu Mudah Lagi







Kayu Sarang Tupai







Kayu Tulang







Kedekai







Kedomba







Kelumbuk







Kepialan







Kumambai







Kumpal Bonang







Langkirik







Limpahung







Lopang Kayu







Lossa







Marellang







Mendarung







Merumbungan







Para Api







Piontang







Poru Rimba







Putaran







Salah Sumpah







Senah







Sibabirik







Simbatua







Surim







Tempanai







Tungau







Tungau Daun







Tutup







Tutup Preyo

Yüklə 25,61 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə