2005-ci ildə Qeyri-Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində



Yüklə 138 Kb.
tarix10.06.2017
ölçüsü138 Kb.


2005-ci ildə Qeyri-Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar




S/№

Adı və soyadı

İdman növü

İştirak etdiyi yarış


Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL


1

Eldar Qazıbəyov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

2.

Elman Mirzəyev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Savalan İK

Ceyhun Abbasov

3.

Elnur Salamov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF-Gəncə

İlqar Alıyev

4.

Araz Musayev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

5.

Ceyhun Ağasiyev

Karate (kumite)


I İslam Həmrəylik Oyunları

Federasiya

Yaşar Bəşirov

6.

Ceyhun Ağasiyev

Karate (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Yaşar Bəşirov

7.

Rəfael Ağayev

Karate (kumite)


Avropa çempionatı

Musado İK

Fizuli Musayev

8.

Vasif Səfərbəyov

Sambo


Avropa birinciliyi(gənclər)

Sərhəd Qoşunları

Sultan Ağagülov

9.

İslam Qasımov

Sambo


MDB və Baltikyani ölkələrin yeniyetmələrinin Beynəlxalq İdman Oyunları

Pəhlivan İK

Şahlar Mustafayev

10.

Yuliya Mustafayeva

Kosiki karate-do


Dünya kuboku

Neftçi İSM-Daydo-Dyuku İK

Yuri Mustafayev

11.

Qurban Tağıyev

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Ülvü Quliyev

12.

Mehman Eynalov

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

13.

Rəfael Ağayev

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

14.

Seymur Hüseynov

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

15.

Fuad Allahverdiyev

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

16.

Fariz Nəcəfov

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

17.

Gülnar Musayeva

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

18.

Rəşad Hüseynov

Şotakan karate-do

(cyu-kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

19.

Amal Atayev

Şotakan karate-do

(cyu-kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

20.

Fariz Nəcəfov

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

21.

Sənan Əliyev

Şotakan karate-do

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Elnur İbrahimov

22.

Zabil Fərhadov

Sambo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Gömrükçü İSM

Adil Həsənov

23.

İbrahim İbrahimov

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Məhsul İC

Ələddin Əliyev

24.

Zurab Bəxtiyarov

Armsport


Dünya çempionatı

Savalan İK




25.

Şəhriyar Məmmədyarov

Şahmat


Dünya birinciliyi (20 yaşa qədər gənclər)

MOİK

Həmid Məmmədyarov

26.

Rüstəm Mədətov

Karate-do


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

27.

Rəfael Ağayev

Karate-do


Avropa birinciliyi (gənclər)

Musado İK

Fizuli Musayev

28.

Azər Həsənsoy

Kikboksinq


Veteranlar arasında Dünya çempionatı.

Savalan İK




GÜMÜŞ MEDAL

1.

Ruslan Rüstəmov

Sambo


Avropa çempionatı

Gömrükçü İSM

Givi Camiaşvili

2.

Hafiz Baxşəliyev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Naxçıvan İK

Azər Həsənsoy

3.

Kamil Şərifov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Dinamo İC

Rafiq Güləhmədov

4.

Emin Süleymanov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK-Sumqayıt

Sevindik Mehdiyev

5.

Yusif Cəfərov

Karate (kumite)


I İslam Həmrəylik Oyunları

Federasiya

Hidayət Şabanov

6.

Rəşad Hüseynov

Karate (kumite)


I İslam Həmrəylik Oyunları

Federasiya

Əhməd Hətəmov

7.

Seymur Məmmədov

Bilyard


Avropa çempionatı

Bilyard İK

İlham Aslanov

8.

Teymur Rəcəbov

Şahmat


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Boris Şeynin

9.

Vüqar Məmmədov

Kosiki karate-do


Dünya kuboku

Zenit İC-AZAL İK

Talıb Berziqiyarov

10.

Rüfət Zülfüqarov

Kosiki karate-do


Dünya kuboku

Neftçi İSM-Daydo-Dyuku İK

Yuri Mustafayev

11.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

12.

Famil Səfiyev

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

13.

Cəmilə Məmmədova

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Şahin Xudaverdiyev

14.

Elmira Babayeva

Şotakan karate-do (kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

15.

Elmira Babayeva

Şotakan karate-do (kumite m/ç)


Avropa çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

16.

İlham Məmmədov

Şotakan karate-do (cyu-kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

17.

Rəfael Ağayev

Şotakan karate-do (cyu-kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

18.

Cahangir Bayramov

Şotakan karate-do (cyu-kumite)


Avropa çempionatı (veteranlar)

Federasiya




19.

Sənan Dünyamalıyev

Universal-Döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

20.

Sakit İbrahimov

Universal-Döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

21.

Əfqan Abdullayev

Sambo


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil İM-Sumqayıt

Adil Həsənov

22.

Səbinə İbrahimova

Şahmat


10-18 yaşlı şahmatçılar arasında Avropa birinciliyi

Gəncə Şahmat Məktəbi

Şahin Hacıyev

23.

Ülvü Bacarani

Şahmat


10 yaşlı şahmatçılar arasında

Avropa birinciliyi






İlqar Bacarani

24.

Əli Əsgərov

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Məhsul İC

Akif Əliyev

25.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF-Pro

Çingiz Eyvazov

26.

İsmayıl Quliyev

Karate-do


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Hidayət Şabanov

27.

İsrafil Şirinov

Karate-do


Dünya birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Elmir İbrahimov

BÜRÜNC MEDAL

1.

İlham Məmmədov

Sambo


Avropa çempionatı

Lokomotiv İSM

Nazim Umbayev

2.

Zaur Paşayev

Sambo


Avropa çempionatı

Neftçi İSM-Dinamo İC

Tərlan Poladov

3.

Vüqar Qasımov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Savalan İK

Ceyhun Abbasov

4.

Emin Bayramov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF-Gəncə

İlqar Alıyev

5.

Araz Musayev

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

6.

Rəfael Ağayev

Karate (kumite)


I İslam Həmrəylik Oyunları

Federasiya

Fizuli Musayev

7.

Yusif Cəfərov

Karate (kumite)


Avropa çempionatı

Musado İK

Hidayət Şabanov

8.

Rəşad Hüseynov

Karate (kumite)


Avropa çempionatı

Musado İK

Əhməd Hətəmov

9.

İslam Qasımov

Sambo


Avropa birinciliyi (gənclər)

Pəhlivan İK

Şahlar Mustafayev

10.

Seyran Rəhimov

Sambo


Avropa birinciliyi (gənclər)

Zenit İC

Yaqub Abdullayev

11.

Asif Səfərbəyov

Sambo


Avropa birinciliyi (gənclər)

Sərhəd Qoşunları

Sultan Ağagülov

12.

Musa Musayev

Sambo


Avropa birinciliyi (gənclər)

UGİM-Sumqayıt

Əhməddin Rəcəbli

13.

Zabil Fərhadov

Sambo


MDB və Baltikyani ölkələrin yeniyetmələrinin

Beynəlxalq İdman Oyunları



Gömrükçü İSM

Adil Həsənov

14.

Nadir Məmmədov

Sambo


MDB və Baltikyani ölkələrin yeniyetmələrinin

Beynəlxalq İdman Oyunları



Pəhlivan İK

Mübariz İbrahimov

15.

Ülvü Bacarani

Şahmat


10-18 yaşlı şahmatçıların Dünya birinciliyi




İlqar Bacarani

16.

Murad Pənahov

Kosiki karate-do


Dünya kuboku

Neftçi İSM-Daydo-Dyuku İK

Yuri Mustafayev

17.

Elmira Babayeva

Karate (kumite)


İslam ölkələri qadınlarının

IV İdman Oyunları



Federasiya

Hidayət Şabanov

18.

Gülnar Musayeva

Karate (kumite)


İslam ölkələri qadınlarının

IV İdman Oyunları



Federasiya

Ülvü Quliyev

19.


Elmira Babayeva

Karate

İslam ölkələri qadınlarının

IV İdman Oyunları – komanda

Federasiya


Yaşar Bəşirov



Gülnar Musayeva

Nərgiz Mehdiyeva

Cəmilə Məmmədova

20.

Ceyhun Ağasiyev

Şotakan karate-do


(kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Yaşar Bəşirov

21.

Qurban Tağıyev

Şotakan karate-do


(kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Ülvü Quliyev

22.

Taleh Babayev

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Hidayət Şabanov

23.

Vüsal Rübəxşi

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Sahib Rzayev

24.

Xəyyam Qasımov

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

25.

Əhməd Hətəmov

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa çempionatı (veteranlar)

Federasiya




26.

Tural Ələkbərli

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa birinciliyi (13-14 yaş)

Federasiya

Elnur İbrahimov

27.

Nicat Oruclu

Şotakan karate-do


(cyu-kumite)

Avropa birinciliyi (13-14 yaş)

Federasiya

Qurban Tağıyev

28.

Pərviz Əliyev

Universal-Döyüş


Dünya çempionatı

Federasiya

Azər Həsənov

29.

İslam Qasımov

Sambo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Pəhlivan İK

Şahlar Mustafayev

30.

Vasif Səfərbəyov

Sambo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Sərhəd Qoşunları

Sultan Ağagülov

31.

Bəxtiyar Quliyev

Pouerliftinq


Dünya çempionatı

Məhsul İC

Vaqif Hüseynov

32.

İlham Mahmudov

Armsport


Dünya çempionatı

Xətai r-n

Müslüm İbrahimov

33.

Elçin Mayılov

Sambo


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Cabir İsmayılov

34.

Emil Kərimov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Naxçıvan İK

Azər Həsənsoy

35.

Ceyhun Ağasiyev

Karatedo


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

36.


Amal Atayev

Karatedo

Avropa birinciliyi (gənclər)-komanda


Federasiya



Fizuli Musayev

Şahin Atamov

Yaşar Bəşirov

Pərviz Abdulkərimov

Yaşar Bəşirov

Cavid Kərimov

Yaşar Bəşirov




Yüklə 138 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə