A-3. Neftçi (Bakı)
Samir Ələkbərov
h
1968
17
16
Arif Əsədov
m
1970
17
Samir Xairov
m
1974
17
Bəxtiyar Musayev
y
1973
16
2
Aydın Ələkbərov
m
1966
14
Elxan Həsənov
q
1967
14
-9
Ərani Beydiyev
h
1968
14
6
Zöhrab Qədiyev
m
1964
13
Kamil Bayramov
h
1973
11
1
Mirbağır İsayev
y
1974
11
1
Yunis Hüseynov
y
1965
10
2
Mais Əzimov
y
1972
10
2
Rasim Abuşov
y
1963
9
2
İlham Yadullayev
y
1975
8
Oleq Smirnov
y
1975
7
1
Xaqani Məmmədov (1)
h
1976
7
2
2
Etibar
Şükürov
q
1972
5
-2
Ramazan Ağayev
m
1973
5
Yaşar Vahabzadə
y
1960
4
Nurəli Əsədov
h
1965
4
Vitali Alxazov
m
1966
2
Emin Ağayev
m
1973
1
Anar Məmmədov
m
1975
1
Anar Niyazov
y
1976
1
Ramiz Abışov (Ümid (Cəlilabad))
1
www.pfl.az
B-8. İnşaatçı (Sabirabad)
Vladimir Kopeykin
q
1964
17
-22
Eldar Kərimov
m
1965
17
Əli Abışov
h
1968
17
4
İlqar İbişov
m
1962
16
Fikrət Həsənov
m
1966
16
Rafiq Həsənov
y
1963
15
Şərafət Əliyev
y
1965
15
2
Rövşən Ağayev
y
1971
15
1
Vadar Nuriyev
m
1972
15
1
Əsgərağa Əsgərov
m
1964
13
Natiq Rzayev
h
1970
13
6
Elmir Xankişiyev
h
1974
13
4
Zakir Süleymanov
y
1963
10
Yalçın Əliyev
m
1963
9
Valeh Qəhrəmanov
h
1970
7
Müşfiq Əliyev
h
1972
3
Emin Quliyev
h
1977
1
www.pfl.az
B-9. Bozqurd (Samux)
Səməndər Bağırov
m
1960
18
3
Xaliq Qafarov
q
1960
18
-30
Ceyhun Xəlilov
h
1970
18
1
Həsən Abdullayev
h
1973
18
6
Mahir Həsənov
y
1973
18
Əjdər Məmmədov
m
1962
17
Aqil Əliyev
h
1966
16
1
Vasif Vəliyev
m
1975
15
Raqif Xəlilov
y
15
3
Knyaz Məmmədov
y
12
2
Mehmandar Həsənov
m
1965
10
1
Mərdan Novruzov
y
1967
10
Azər Qəhrəmanov
m
1970
10
Şakir Əmrahov
m
10
Elşad Ələkbərov
h
1970
9
1
Kamal Hüseynov
y
1971
7
Kamil Mərdanov
h
1975
7
Nəriman Verdiyev
m
5
Rəşad Qasımov
y
1973
3
Fəxrəddin Əliyev
y
2
Firdovsi Nağıyev
m
2
Qabil Abbasov
y
1972
1
Rauf Rzayev
y
1
Eldar Kərimov (İnşaatçı (Sabirabad))
1
www.pfl.az
B-10. Şahdağ (Qusar)
Mütəllim Şahov
m
1966
15
Kamran Əlibabayev
y
1971
15
4
Rəhim Ağayev
h
1963
14
2
Telman Dadaşov
m
1963
14
1
Azər Əmirbəyov
y
1966
14
Kamil Əsgərov
m
1968
14
1
Elçin Ağayev
m
1969
14
Vüqar Əmiraslanov
y
1972
13
2
Anatoli Vasilyev
h
1959
11
2
Fazil Nurullayev
q
1959
11
-15
Mehdi Zamanov
y
1970
10
2
Bəhram Şahquliyev
h
1973
10
1
Qabil Hüseynov
y
1970
8
1
Mahir Mirzəağayev
q
1970
7
3
-12
Nəsir Qəhrəmanov
m
1971
6
Rövşən Ömərov
h
1970
5
Ceyhun Hacıyev
y
1974
4
Ruslan Əliyev (2)
q
1974
2
-2
30
Telman Cavadov
h
1976
1
1 – futbolçu, 2 – amplua, 3 – təvəllüd, 4 – oyun, 5 – qol, 6 – buraxılan qol, 7 – avtoqol, 8, 9, 10 – qeydlər (qeyd bölməsinə bax),
11 – vətəndaşlıq.
Qeyd:
8-ci sütunda hərflərlə qeyd olunan futbolçular karyerası ərzində ad-soyadını dəyişiblər. Onlar ölkə çempionatında müxtəlif ad-soyadlarla iştirak
etsə də siyahımızda indiki ad-soyadı ilə göstərilib.
Eyni ad və soyada malik futbolçular mötərizədəki rəqəmlə fərqləndirilib, belələri 9-cu sütunda rəqəmlə qeyd olunub.
10-cu sütunda qeyd olunan futbolçular eyni mövsümdə həm qapıçı, həm də sahə oyunçusu kimi iştirak ediblər.
www.pfl.az