Proqram 18 – 28 sentyabr 2015-ci IL



Yüklə 216.31 Kb.
Pdf просмотр
tarix10.07.2017
ölçüsü216.31 Kb.

PROQRAM 

 18 



 28 sentyabr 2015-ci il 

  

18 sentyabr 



saat 14.00 

Ü.Hacıbə

ylinin ev muzeyi  

“Üzeyir Hacıbə

yli-

130”

  

t

ə

dbir 

 

18 sentyabr 



saat 19.00 

Heyd

ər Əliyev Sarayı

 

Beyn



əlxalq Musiqi Festivalının açılışı

 

Üzeyir Hacıbəylinin 130 illiyinə həsr olunmuş təntənəli yubiley gecəsi 



 

19 sentyabr 

saat 14.00 

Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyası

 

“RUSİYA SAKSOFON KVARTETİ”

 

Vladimir Koznov (soprano saksofon) 



Stanislav Pyalov (alt saksofon) 

Stanislav Prijimov (tenor saksofon) 

İlya Boqomol (bariton saksofon) 

 

19 sentyabr 



saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

Liyepaya simfonik orkestri (Latviya) 

Dirijor 

Yalçın Adıgözəlov 



19 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Musiqili Teatrı

 

Üzeyir Hacıbəyli “O olmasın, bu olsun”



  

ikihiss

ə

li musiqili komediya 

Dirijor 


Nazim Hacıəlibəyov 

 

19 sentyabr 



saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlə

t Akademik Opera v

ə

 

Balet Teatrı

 

Üzeyir Hacıbəyli “Leyli və



 M

əcnun”

 

üçhissə



li opera 

Dirijor 


Sevil Hacıyeva 

 

20 sentyabr 



saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlə

t Filarmoniyas

ı

  

Liyepaya simfonik orkestri (Latviya) 

Az

ərbaycan Dövlət Xor Kapellası

 

Kapellanın bədii rəhbəri 



Gülbacı İmanova 

Dirijor 


Yalçın Adıgözəlov 

 

20 sentyabr 



saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Musiqili Teatrı

 

Ü.Hacıbəyli “Ər və



 

arvad”

  

ikihiss

ə

li musiqili komediya 

21 sentyabr 

saat 15.00 

Qara Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi 

Mikele Kampanella (İtaliya) və Mina Yarvinin (Estoniya) iştirakı ilə 

ustad d


ərsi 

21 sentyabr 

saat 15.00 

Ağcabədi rayon “Qarabağ” Muğam Mə

rk

ə

zi 

Az

ərbaycan Dövlət Mahnı və

 R

əqs Ansamblı

 

B



ədii rəhbər 

Ağaverdi Paşayev 

 

21 sentyabr 

saat 19.00 

Beyn

əlxalq Muğam Mə

rk

ə

zi 

RUSİYA BÖYÜK TEATRININ NƏFƏS ALƏTLƏRİ KVİNTETİ

 

Aleksey Kornilyev 



– truba, flügelhorn 

Evgeniy Quryev 

– truba 


Aleksey Rayev 

– valtorna 

Erkin Yusupov 

– trombon 

Aleksey Jbanov 

– truba 


 

22 sentyabr 

saat 14.00 

Musiqi M

ə

d

ə

niyy

əti Dövlə

t Muzeyi 

Kamera musiqisi konserti 

Solistl


ər 

Ziba R


əcəbli (alt) 

M

əmməd Rəcəbli (klarnet) 



Fatim

ə Cəfərzadə (soprano) 

M

əhərrəm Hüseynli (bariton) 



İlahə Sadıxzadə (piano) 

 

22 sentyabr 



saat 12.00 

“Xə

z

ər” Universiteti

  

Beyn

əlxalq müsabiqə

l

ər laureatı Oleq Poxanovskinin (Kanada) ustad də

rsi 

 

22 sentyabr  



saat 12.00 

Az

ə

rbaycan B

ə

st

əkarlar İttifaqı

 

“Üzeyir Hacıbə



yli-

130”

  

elmi konfrans 

22 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

“EMMA Avropa ve Aralıq Də



nizi Mu

siqi Akademiyasının təqdimatı”

 

Ü.Hacıbəyli adına Dövlə



t Simfonik Orkestri 

Solistl

ə

r: 

Mikele Kampanella (İtaliya)

  piano 

Kinan Azmex (Suriya) klarnet 

Mina Yarvi  (Estoniya) skripka 

Proqram: 

L.V.Bethoven 

– Fortepiano və orkestr üçün 4 saylı konsert 

Kinan Azmeh 

– “Toy mərasimi” klarnet və orkestr üçün süita 


(II v

ə III hissələr) “22 noyabr” “Toy mərasimi” (Bakıda ilk ifa) 

Qara Qarayev 

– Skripka və orkestr üçün konsert 

Pyer Tilua 

– 7 saylı simfoniya “Yanardağ” 



Dirijor 

Əyyub Quliyev 

Solistl

ər 


Mikele Kampanella (İtaliya) piano 

Kinan Azmeh (Suriya) klarnet 

Mina Yarvi (Estoniya) skripka 

 

23 sentyabr 



saat 12.00 

Az

ə

rbaycan B

ə

st

əkarlar İttifaqı

 

“Müslüm Maqomayev –



 

130”

  

elmi konfrans 

 

23 sentyabr 



saat 18.00 

Kamera v


ə Orqan Musiqisi Zalı 

Kamera musiqisi konserti 

Beyn

əlxalq müsabiqələr laureatı, 



Oleq Poxanovski (Kanada) skripka 

Zülfiyyə Sadıxova (piano) 

 

23 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlə

t Akademik Opera v

ə

 

Balet Teatrı

  

C.Puççini “Manon Lesko” operası

 

konsert ifası

 

(premyera) 



Dirijor 

Cavanşir Cəfərov 

 

23 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

Q.Qarayev adına Azərbaycan Dövlə



t Kamera Orkestri 

Dirijor 


Hakan Şensoy (Türkiyə) 

Solist 

Sinan Erşahin gitara (Türkiyə) 



23 sentyabr 

saat 19.00 

Beyn

əlxalq Muğam Mə

rk

ə

zi  

Fortepiano musiqisi gec

ə

si 

Tanel Joamets (Estoniya) 



24 sentyabr 

saat 19.00 

Beyn

əlxalq Muğam Mə

rk

ə

zi 

“Bülbülsayağı” adlı musiqi layihə

si 

Solist 


Anar Şuşalı 

24 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

Gürcüstan kamera orkestri

 

Dirijor 


F

əxrəddin Kərimov 

Solist 

Lizi Ramishvili (cello) 



25 sentyabr 

saat 12.00 

Az

ə

rbaycan B

ə

st

əkarlar İttifaqı

 

“Üzeyir Hacıbə



yli v

ə

 

Müslüm Maqomayev

-

130”

  

Kamera konserti 

25 sentyabr 



saat 17.00 

Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyası

 

“Fortepiano dueti”

 

konsert 


N

əzakət Rimazi 

Elnar

ə Kəbirlinskaya 



25 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

Ü.Hacıbə



yli adlna Az

ərbaycan Dövlə

t Simfonik Orkestri 

Dirijor 


Fabrisio Festani 

(İtaliya) 



Solistl

ər 


Rikkardo Pyaçentini (piano) İtaliya 

Tisiani Skandaletti (vokal) İtaliya 



26 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlə

t Akademik Opera v

ə

 

Balet Teatrı

 

Ü.Hacıbəyli “Arşın mal alan”

 

Ikihiss

ə

li musiqili komediya 

Dirijor 


Əyyub Quliyev 

27 sentyabr 

saat 19.00 

Dövlət Mahnı Teatrı

 

“Dan ulduzu” ansamblının konserti

 

27 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlə

t Akademik Opera v

ə

 

Balet Teatrı

 

F.Əmirov “Min bir gecə”



  

ikihiss

ə

li balet 

Dirijor 


Əyyub Quliyev 

28 sentyabr 

saat 19.00 

Az

ərbaycan Dövlət Filarmoniyası

 

Beyn



əlxalq Musiqi Festivalının bağlanışı

 

Ü.Hacıbəyli adına Dövlət Simfonik Orkestri 



Dirijor 

F

əxrəddin Kərimov 



Solist 

Andrey Şibko (Rusiya) 



piano 

 



Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə