Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar



Yüklə 153.5 Kb.
tarix23.12.2016
ölçüsü153.5 Kb.


2006-cı ildə Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və soyadı

İdman növü


İştirak etdiyi yarış

Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL


1.

İlkin Şahbazov

Taekvando


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Gündüz Abdullayev

2.

Mehman Əzizov

Cüdo


Dünya kuboku

Atillia İK

Asif Əsgərov

3.

Elnur Məmmədli

Cüdo


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Yaşar Allahverdi

4.

Teymur Abbasov

Atletika

(3 təkanla tullanma)


Avropa kuboku – B qrupu

Atletika İK

Nazim İsrafilov

5.

Sədi Əliyev

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Gəncə –Sədərək İK

Çingiz Pirverdiyev

6.

Sərxan Əhmədov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Attila İK

Rəşad Həsənov

7.

Xurşud Babaşov

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

ROİL

Vaqif Feyzullayev

8.

Ramil Qasımov

Cüdo


Dünya kuboku

DİN-İC-Gəncə

Ağayar Axundzadə

9.

Elməddin Əhmədov

Cüdo


Dünya kuboku

Təhsil İM-Sumqayıt

Adil Həsənov

10.

Mehman Əzizov

Cüdo


Dünya kuboku

Atillia İK

Asif Əsgərov

11.

Kifayət Qasımova

Cüdo


Dünya kuboku

Atillia İK

İbadulla Şahbanov

12.

Salman İbrahimov

Boks


Məktəblilərin Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

İlham Əlimzanov

13

Məhyəddin Allahverdiyev

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı (veteranlar)







14.

Nicat Şixəlizadə

Cüdo


Dünya çempionatı (gənclər)

Neftçi İSM

Nağı Babayev

15.

Rövşən Bayramov

Yunan-Roma güləşi


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Hicran Şərifov

16.

Elbrus Məmmədov

Yunan-Roma güləşi


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Hüseynağa Ələsgərov

17

Taleh İsrafilov

Yunan-Roma güləşi


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Hüseynağa Ələsgərov

18.

Namiq Sevdimov

Sərbəst güləş


Hərbçilərin Dünya çempionatı

DİN İC

Xosrov Cəfərov

19.

Tofiq Məmmədov

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)

Neftçi İSM

İbrahim İbrahimov

20.

Mübariz Cəfərov

Cüdo


Avropa çempionatı (veteranlar)

İppon İK




21.

Fərhad Rəcəbli

Cüdo


Avropa çempionatı (veteranlar)

İppon İK




22.

Oleq Panyutin

Atletika

(uzunluğa tullanma)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

23.

Vladimir Zayets

Atletika

(üç təkanla tullanma)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Məhərrəm Sultanzadə

GÜMÜŞ MEDAL


1.

Namiq Abdullayev

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı

DİN İC-Neftçi İSM

Vahid Məmmədov

2.

Rəşad Əhmədov

Taekvando


Avropa çempionatı

Gömrükçü İSM

Fizuli Musayev

3.

Zahid Məmmədov

Taekvando


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Fizuli Musayev

4.

Şəhrun Yusifova

Taekvando


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Gündüz Abdullayev

5.

Kifayət Qasımova

Cüdo


Avropa çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

6.

İbrahim Əhmədov

Atletika (400 m)


Avropa kuboku – B qruppu

Neftçi İSM

Marat Şərafətdinov

7.

İlkin Ağayev

Boks


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Spartak İC-Lənkəran

Əlizadə Əsədov

8.

Orxan Dünyamalıyev

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Ələkbər Ələfsərov

9.

Ramin Qurbanov

Cüdo


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Zaqatal r-nu

Əfqan Rzayev

10.

Samir Məmmədov

Boks


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Zakit Əliyev

11.

Şahin İmranov

Boks


Avropa çempionatı

Gömrükçü İSM-Sumqayıt

Eldar Əbilov

12.

Rahib Bəylərov

Boks


Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Elman Abdullayev

13.

Elvin Məmmədov

Taekvando


Dünya çempionatı (gənclər)

DİN İC

Səbuhi Zülfüqarov

14.

Nicat Muradov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

ROİL

Oqtay Hüseynov

15.

Həsən Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

ROİL-Neftçi İSM

Vaqif Feyzullayev

16.

Nigar Bağırova

Güllə atıcılığı


Avropa çempionatı

Neftçi İSM-Dinamo İC

Vladimir Lunyov

17.

İlkin Ağayev

Boks


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Spartak İK-Lənkəran

Əlizadə Əsədov

18.

Tamerlan Abdullayev

Boks


Məktəblilərin Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Rasim Məmmədov

19.

Şahanə Alməmmədova

Cüdo


Avropa çempionatı (gənclər)

Gömrükçü İSM-Sumqayıt

Şahin Arzumanov

20.

Akif Alıyev

Ağır atletika


Dünya çempionatı (veteranlar)

MOİK




21.

Oleq Panyutin

Attletika

(uzunluğa tullanma


Paralimpiya Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Sergey Təhməzov

22.

Vladimir Zayets

Atletika

(üç təkanla tullanma)


Paralimpiya Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Məhərrəm Sultanzadə

23.

Rövşən Bayramov

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Hicran Şərifov

24.

Məhəmmədəli Mirzəyev

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı (veteranlar)

DİN İC




25.

Zeynetdin Bilalov

Atletika

(üç təkanla tullanma)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Rza Osmanov

26.

Vladimir Zayets

Atletika

(uzunluğa tullanma)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Məhərrəm Sultanzadə

BÜRÜNC MEDAL


1.

Rövşən Bayramov

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı

Neftçi İSM

Hicran Şərifov

2.

Fuad Əliyev

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı

Xəzər-Lənkəran İK

Bəhram Mürvətov

3.

Təvəkgül Bayramov

Taekvando


Avropa çempionatı

Federasiya

Tərənnüm Bayramov

4.

Ruslan Abbasov

Atletika (100 m)


Avropa kuboku – B qruppu

Neftçi İSM

Famil Hüseynov

5.

Ruslan Abbasov

Atletika (200 m)


Avropa kuboku – B qruppu

Neftçi İSM

Famil Hüseynov

6.

Elnur Əliyev

Boks

Avropa çempionatı (yeniyetmələr)


Sədərək İK-Lənkəran

Salam Bağırov

7.

Fərid Ağayev

Boks

Avropa çempionatı (yeniyetmələr)


Sədərək İK

Elmar Hüseynov

8.

Hafiz İsgəndərov

Boks

Avropa çempionatı (yeniyetmələr)


Məşəl İK

Nəriman Abdullayev

9.

Malik Məmmədzadə

Boks

Avropa çempionatı (yeniyetmələr)


Sədərək İK

Mübariz Əliyev

10.

Zahid Məmmədov

Taekvando

Avropa kuboku (komanda)


Federasiya

Ələkbər İmaməliyev

Füzuli Musayev



11.

Elnur Amanov

Taekvando

Avropa kuboku (komanda)


Federasiya

12.

Niyaməddin Paşayev

Taekvando

Avropa kuboku (komanda)


Federasiya

13.

Rəşad Əhmədov

Taekvando

Avropa kuboku (komanda)


Federasiya

14.

Fəqan Umudov

Taekvando

Avropa kuboku (komanda)


Federasiya

15.

Zakir Abdullayev

Yunan-Roma güləşi

Avropa çempionatı (gənclər)


Xəzər İK

Rəşad Rəşidov

16.

Natiq Bağırov

Yunan-Roma güləşi

Avropa çempionatı (gənclər)


ROİL-İnter İK

Akif Əliyev

17.

Cəbrayıl Həsənov

Sərbəst güləş

Avropa çempionatı (gənclər)


İnter İK

Aslan Ağayev

18.

Elçin Əlizadə

Boks


Avropa çempionatı

Sədərək İK

Əsgər Eyvazov

19.

Eldar Qurbanov

Taekvando


Dünya çempionatı (gənclər)

Azəri İK

Gündüz Abdullayev

20.

Yaşar Əliyev

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Abşeron

Qırxlar Bədəlov

21.

Zaur Ələkbərov

Sərbəst güləş


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Neftçi İSM

Əli Ələkbərov

22.

Orxan Əhmədov

Yunan-Roma güləşi


Avropa çempionatı (yeniyetmələr)

Lokomotiv İSM

Mürsəl Qafarov

23.

Ravil Quliyev

Cüdo


Dünya kuboku

Atiila İK

Azər Şixəliyev

24.

Zaur Bağırov

Cüdo


Dünya kuboku

Atiila İK-Sumqayıt

Əhməddin Rəcəbli

25.

Sima Hüseynova

Cüdo


Dünya kuboku

İnter İK

İbadulla Şahbanov

26.

Ramilə Yusubova

Cüdo


Dünya kuboku

Atiila İK

İbadulla Şahbanov

27.

Kəmalə Hüseynzadə

Cüdo


Dünya kuboku

Neftçi İSM

Yaşar Allahverdi

28.

Rəşad Müslümov

Boks


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Sədərək İK

Akif Kərimov

29.

Hafiz İsgəndərov

Boks


Dünya çempionatı (yeniyetmələr)

Məşəl İK

Nəriman Abdullayev

30.

Kamran Teymurov

Boks


Məktəblilərin Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

İlham Əlimzanov

31.

Samir Hacıyev

Boks


Məktəblilərin Avropa çempionatı

Rabitəçi İK

Rasim Məmmədov

32.

Seymur Rzazadə

Cüdo


Avropa çempionatı (gənclər)

Dinamo İC

Firdovsi Tağıyev

33.

Rəhim Nəcəfov

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Rabitəçi İK

Hüseyn Bağırov

34.

Famil Süleymanov

Boks


Dünya çempionatı (gənclər)

Neftçi İSM

Nəriman Abdullayev

35.

Zeynetdin Bilalov

Atletika

(üç təkanla tullanma)


Paralimpiya Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Rza Osmanov

36.

Yuri Qornaq

Atletika (400 m)


Paralimpiya Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Ruslan Səfərov

37.

Namiq Abdullayev

Sərbəst güləş


Dünya çempionatı

DİN İC – Neftçi İSM

Vahid Məmmədov

38.

Əfsər Namazəliyev

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı (veteranlar)

Neftçi İSM




39.

Elnur Amanov

Taekvando


Dünya kuboku

Federasiya

Ələkbər İmaməliyev

40.

Əlisahib Ələbbasov

Yunan-Roma güləşi


Dünya çempionatı (veteranlar)

Kürdəmir




41.

Ceyhun Abiyev

Boks


Dünya kuboku - komanda

Rabitəçi İK

Məmməd Eyvazov



Vaqif Kazımov

42.

Rəhim Nəcəfov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Rabitəçi İK

43.

Turab Məmmədov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Neftçi İSM

44.

Elşad Quliyev

Boks


Dünya kuboku - komanda

Sədərək İK

45.

Şahlar Nağıyev

Boks


Dünya kuboku - komanda

Neftçi İSM

46.

Romal Amanov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Gömrükçü İSM

47.

Emil Məhərrəmov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Rabitəçi İK

48.

Ruslan Xairov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Neftçi İSM

49.

Rahib Bəylərov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Rabitəçi İK

50.

Cavid Tağıyev

Boks


Dünya kuboku - komanda

Sədərək İK

51.

Elçin Əlizadə

Boks


Dünya kuboku - komanda

Sədərək İK

52.

Vüqar Ələkbərov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Gömrükçü İSM

53.

Elşən İsmayılov

Boks


Dünya kuboku - komanda

Sədərək İK

54.

Ramin İbrahimov

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)

Neftçi İSM

Tərlan Poladov

55.

İlkin Alışov

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)-komanda

Neftçi İSM

Əhməddin Rəcəbli



56.

Ramin Əliyev

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)-komanda

Neftçi İSM

57.

Natiq Novruzzadə

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)-komanda

Neftçi İSM

58.

Kərim Sərdarov

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)-komanda

Neftçi İSM

59.

İlham Zəkiyev

Cüdo


Dünya çempionatı (Paralimpiya)-komanda

Neftçi İSM

60.

Elxan Rəcəbli

Cüdo


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Zaur Rəcəbli

61.

Əsgərxan Novruzov

Sərbəst güləş


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Yəhya Novruzov

62.

Vəfa Hüseynova

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

Nataliya Nərimanova

Nataliya Dmitrova



63.

Anna Bitiyeva

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

64.

Valeriya Yeqay

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

65.

Dina Qorina

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

66.

Alina Tryopina

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

67.

Anastasika Prasolova

Bədii gimnastika

(qrup hərəkətləri)


Dünya kuboku - komanda

Federasiya

68.

Zaur Teymurov

Boks


Tələbələrin Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Şamil Əlimzanov

69.

Ramilə Yusubova

Cüdo


23 yaşa qədər gənclər arasında Avropa çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

70.

Aleksandr Polişük

Atletika (60 m.)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Zahir Abdullayev

71.

Elçin Muradov

Atletika (60 m.)


Dünya oyunları

Neftçi İSM

Fərhad Əmrahov



Каталог: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə