2001-ci ildə Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionatlarında, Kubok və birinciliklərində mükafata layiq görülən idmançılar



Yüklə 80.5 Kb.
tarix23.12.2016
ölçüsü80.5 Kb.

2001-ci ildə Olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionatlarında, Kubok və birinciliklərində mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və familiyası

İdman növü


İştirak etdiyi yarış

Təmsil olunduğu idman təşkilatı

Məşqçisi

QIZIL MEDAL


1.

Elçin İsmayılov

Jüdo


Avropa çempionatı

Attila İK-Dinamo İJ

Əli Dəvrişov

2.

Zemfira Meftəhəddinova

Stend atıcılığı


Dünya çempionatı

Dinamo İJ-Neftçi SİM

Hafiz Jəfərov

3.

Nizami Paşayev

Ağır atletika


Avropa çempionatı

Təhsil RİM

Vahid Nəzərov

4.

Nizami Paşayev

Ağır atletika


Dünya birinciliyi (Gənclər)

Təhsil RİM

Vahid Nəzərov

5.

Vitali Rəhimov

Yunan-roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Olimpiya litseyi

Vaqif Feyzullayev

6.

Fərid Mənsurov

Yunan-roma güləşi


Dünya birinciliyi (Gənclər)

Neftçi SİM

Əliqulu Həsən oğlu

7.

Rəşad Əhmədov

Taekvan-do


Hərçilərin Dünya çempionatı

Budokan İK

Ələkbər İmaməliyev

8.

Elbrus Məmmədov

Yunan-roma güləşi


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Hüseynağa Ələsgərov

9.

Nazim Əlicanov

Sərbəst güləş


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Elman Əzimzadə

10.

Aslan Bayramov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil-Bakı

Rasim Məmmədov

11.

Emil Məhərrəmov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil-Bakı

Şamil Əlimzanov

12.

Niyaməddin Paşayev

Taekvan-do


Dünya çempionatı

Sumqayıt

Ələkbər İmaməliyev

GÜMÜŞ MEDAL


1.

Elxan Süleymanov

Ağır atletika


Avropa çempionatı

Təhsil RİM

Azad Nurməmmədov

2.

Zaur Teymurov

Boks


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil RİM

Şamil Əlimzanov

3.

Rəsul Səlimov

Jüdo


Avropa çempionatı

Attila İK-OİK

İbadulla Şahbanov

4.

Asif Şirəliyev

Yunan-roma güləşi


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Xəzər İK

Rəşad Rəşidov

5.

Zemfira Meftəhəddinova

Stend atıcılığı


Dünya Kuboku

Dinamo İJ-Neftçi SİM

Hafiz Jəfərov

6.

Rəşad Quliyev

Jüdo


Yeniyetmələrin Avropa Olimpiya Günləri

Dinamo İJ

Firdovsi Tağıyev

7.

Rza Əliyev

Jüdo


Yeniyetmələrin Avropa Olimpiya Günləri

ROEİL

Yaşar Allahverdi

8.

Elnur Amanov

Taekvan-do


Hərçilərin Dünya çempionatı

Budokan İK

Ələkbər İmaməliyev

9.

Mehman Əzizov

Jüdo


Tələbələrin Ümumdünya Universiadası

Attila İK

Asif Əsgərov

10.

Arif Fərmanov

Sərbəst güləş


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Neftçi SİM

Elman Əzimzadə

11.

Tural Nağıyev

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Dinamo İJ-Bakı

Rauf Jabbarov

12.

Elçin Əlizadə

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil-Gəncə

Çingiz Pirverdiyev

13.

Elnur Qədirov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil-Bakı

Şamil Əlimzanov

14.

Zaur Teymurov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Təhsil-Bakı

Şamil Əlimzanov

15.

Nizami Paşayev

Ağır atletika


Dünya çempionatı (iki hərəkətin cəminə görə 405 kq)

Təhsil RİM

Vahid Nəzərov

16.

Elxan Rəcəbli

Jüdo


Hərbçilərin dünya çempionatı

Attila İK-MOİK

Əhməd Rəcəbli

BÜRÜNJ MEDAL


1.

Namiq Dadaşov

Boks


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Spartak İJ

Vladislav Bıkov

2.

Faiq Həsənov

Boks


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Təhsil RİM

Nəriman Abdullayev

3.

Bəhruz Babayev

Boks


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Təhsil RİM

Vüqar Ağalarov

4.

Fərhad Əsədullayev

Boks


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

UGİM-Astara

Vaqif Ağayev

5.

Ruslan Əlimuradov

Boks


Avropa birinciliyi (gənclər)

Təhsil İM

Tofiq Babanlı

6.

Əlibəy Dudayev

Boks


Avropa birinciliyi (gənclər)

Neftçi SİM

Əsgər Eyvazov

7.

Turan Mirzəyev

Ağır atletika


Avropa çempionatı

Təhsil RİM

Tofiq Heydərov

8.

Vüsal Həsənov

Sərbəst güləş


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Gəncə

Elçin Zeynəlov

9.

Anar İsmayılov

Sərbəst güləş


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Dinamo İJ

Xosrov Jəfərov

10.

Üzeyir Tərlanov

Sərbəst güləş


Avropa birinciliyi (Yeniyetmələr)

Təhsil – Abşeron

Qiyas Məsimov

11.

Elxan Rəcəbli

Jüdo


Dünya çempionatı

Attila İK-MOİK

Əhməd Rəcəbli

12.

Rəsul Səlimov

Jüdo


Dünya çempionatı

Attila İK

İbadulla Şahbanov

13.

Samir Sərkarov

Jüdo


Yeniyetmələrin Avropa Olimpiya Günləri

Qusar

Rauf Qazıxanov

14.

Xəyal Qəhrəmanov

Jüdo


Yeniyetmələrin Avropa Olimpiya Günləri

ROEİL

Nağı Babayev

15.

Səbuhi Zülfüqarov

Taekvan-do


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Dinamo İJ

Qüdrət Kərimov

16.

Təvəkkül Bayramov

Taekvan-do


Hərbçilərin Dünya çempionatı

Federasiya

Tərənnüm Bayramov

17.

Əfqan Bayramov

Ağır atletika


Avropa birinciliyi (gənclər) təkanla qaldırma

Təhsil RİM

Soltan Kərimov

18.

Taleh İsrafilov

Yunan-roma güləşi


Hərbçilərin Dünya çempionatı

MOİK

Hüseynağa Ələsgərov

19.

Elşən İsmayılov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Sədərək-Bakı

Vaqif Xanəliyev

20.

Elşad Quliyev

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Dinamo İJ-Bakı

Rafiq İsmayılov

21.

Nurlan Məmmədov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

UGİM-Astara

Vaqif Ağayev

22.

Rüfət Xairbəyov

Boks


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Rabitəçi-Bakı

Jeyhun Abbasov



Каталог: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©www.azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə